הפנינג אימוץ אזורי גדול של עריית פ"ת והמחלקה הווטרינרית התקיים השבוע, כפי שדיווחנו בחצר של הכלבייה העירונית משה שוולב 6. 

עשרות תושבים הגיעו לשירות הווטרינרי  ששופץ זה מכבר, שיחקו עם הכלבים והכירו אותם.

באירוע לקחו חלק  העמותות "תנו לחיות לחיות" ו"הכלבים שבצל"  ובתמיכה ועידוד של משרד החקלאות ופיתוח הכפר והמזון האיכותי לבעלי חיים אנימל קייר Farmina  וVet Life  מקבוצת כצ"ט.

המקום קושט והוכן לקבלת הפנים  וכלל בלונים, דוכני איפור, דוכן קליעת צמות, הפעלות לילדים ,מוסיקה טובה והרבה חום ואהבה לבעלי החיים. תושבים רבים שהגיעו התרשמו מהמקום, מהאווירה ומהארגון והמקצועיות.

המטרה הייתה לקרב את המשפחות לבעלי החיים וגם לעשות מעשה טוב ולצאת עם חבר לחיים, התוצאה: 7 כלבים וחתול אומצו וזכו לבית ומשפחה.

רוני פרג' בת 9 מאם המושבות מספרת על תהליך האימוץ והציפיות של המשפחה.

כל משפחה שהגיעה להפנינג זכתה ליחס אישי, לווי מקצועי וקיבלה את כל הפרטים לגבי האימוץ, ההתאמה והמשך הטיפול.

לא כל המבקרים יצאו עם כלבים, היו שהתלבטו או עדיין לא היו מוכנים לאימוץ. היו אנשים שהגיעו, אך  סורבו על רקע אי התאמה, מאחר וכלבים מיועדים לחיות בבית או בחצר הבית ביחד עם בני המשפחה ואילו היו מקרים שבהם הגיעו ליום אימוץ תושבים שרצו כלבים לצורך שמירה בעסק או לחיות בחצר בלבד.

במקרים אלו אנשי הצוות של הכלביה שאלו את המבקרים היכן ישהה הכלב ומה בדיוק הצורך שלהם? זאת היות והכלבים שיוצאים לאימוץ, עתידים להיות חלק מהמשפחה ולא כלבי עבודה. כלב הוא חלק מלהקה והמשפחה מספקת לו את מה שהוא צריך.

בלטה פעילותם והשקעתם של חברות עמותת פ"ת אוהבת בעלי חיים ובהן  אורינת קס מהפעילות המרכזיות שסיפרה לנו על יום האימוץ ועל העמותה.

בכלביה מתבצעת פעילות מבורכת לאורך כל השנה והמחלקה הווטרינרית מעודדת שיתופי פעולה בקהילה עם נוער מתנדב, גמלאים ופעילות שבהם ילדים הסובלים מקשיי קריאה ומתרגלים הקראת סיפורים לכלב.

מי שעדיין לא צירף חבר חיים ולמשפחה מוזמן להגיע לכלביה או ליצור קשר עם העמותות כדי שיסייעו לו בתהליך האימוץ.