אלן מלכה תושב פתח תקווה, עובד בעירייה ומתנדב כחובש באיחוד הצלה. מלכה נחשב לדמות מוכרת ואהובה ואחד מהחובשים המוערכים ביותר עיר.

במוצ"ש 26/6/2019 דיווחנו על תאונה קשה שאירעה ברח' גליס בצומת סגולה.

ג'ון, תייר ממלטה בן 40, חצה את הכביש של רח' גליס ופגעה בו מכונית, מיד לאחר מכן ג'ון איבד את ההכרה, היה לו דימום בראש וקשיי נשימה, מצבו הוגדר בינוני עד קשה.

למזלו של ג'ון, אלן מלכה היה באיזור באותו הזמן ובדיעבד הציל את חייו. מלכה מספר ל"פ"ת עכשיו" על השתלשלות העניינים באותו לילה:

"באחת בלילה חזרתי ממסעדה עם אשתי והילדים לרגל חגיגת יום הולדת לבן שלי הבכור כשהגעתי לצומת סלע בסגולה, ראיתי שם המולה, אנשים שמתרוצצים על הכביש וראיתי אדם שוכב על אי התנועה.

מיד עצרתי את הרכב, ראיתי אדם מחוסר הכרה שיש לו דופק, אבל נשימה מאד כבדה, מיד התחלתי בטיפול מציל חיים לפתוח לו  דרכי אוויר, במקביל הבן שלי הביא לי את הציוד מהאוטו, חיברתי אותו לחמצן, התקשרתי למוקד איחוד הצלה וביקשתי שיוציאו עוד כוננים וניידת טיפול נמרץ ופראמדיק. הכוננים והפרמדיק הגיעו תוך כמה דקות למקום."

מבית החולים יצרו קשר עם מוקד איחוד הצלה ומסרו להם שלתייר היה בארנק שני מכשירים סלולריים וקרוב ל-4,000 יורו וביקשו לדעת מי היה החובש שטיפל בג'ון. כך נעשה החיבור בין אלן מלכה להנהלת ביה"ח בילינסון.

לאחר שיחה עם אלן מלכה התברר שאכן מלכה הוא זה שאסף את הארנק והמכשירים הסלולריים ומסר אותם לשוטרים. כולם נשמו לרווחה וג'ון שמח שהארנק והפלאפונים נמצאו.

לאחר התאונה, התברר שלג'ון אין מזוודה, כך שכאשר ג'ון ישתחרר הוא ישאר ללא בגדים.
 מבית החולים התקשרו לאלן  ושאלו אותו האם הוא יכול לעזור, אלן שמח לעזור והביא לו 3 זוגות חולצות ומכנסיים.


ג'ון  התרגש מאד מהמחווה ואמר "כמה טוב שיש אנשים טובים, אני שמח שנפלתי על אדם טוב".
מצבו הבריאותי של ג'ון השתפר, הוא השתחרר מבית חולים וטס חזרה למלטה והכל בא על מקומו בשלום."

 

ג'ון פרסם הודעות ברשת החברתית ובהן הוא מודה לאלן ואומר:
"המון תודה לאלן על כך שהציל את חיי. במשך כל חיי, לא אשכח את זה . בחור מדהים."