אירוע מרשים חגיגי ומיוחד התקיים ביום ראשון האחרון בהיכל התרבות פתח תקווה, בו אירחו גופי הביצוע הייצוגיים של הקונסרבטוריון העירוני את האמנים דקלון, הפייטן ליאור אלמליח והזמר סגיב כהן.

התזמורת בניצוחו של מיכאל דלמן, מקהלת "קנטיבלה" בניצוחה של שלומית מדר מנהלת הקונסרבטוריון בכובעה כמנצחת- ניהול אומנותי של האירוע רועי פרידמן וביחד על הבמה 130 נגנים וחברי הלהקה.

מנהלת הקונסרבטוריון העירוני גב' שלומית מדר מסרה "בהפקה זו "ליבי במזרח" בחרנו להפגיש את תלמידנו עם המוסיקה המזרחית לצד זיקתו של המוסד למוסיקה קלאסית. אנו מוצאים במוסיקה המזרחית עושר תרבותי, שמנו למטרה להנחיל אותו לתלמידינו."

ההיכל היה מלא מפה לפה בתושבים ואורחים אשר הגיעו להתענג על המוסיקה המזרחית בסגנון קונצרט מוסיקה קלאסית הקהל ליווה את המופע במחיאות כפיים ושירה במגינות ובשירים.

ראש העיר מר רמי גרינברג אשר בחר לחסוך את דבריהם של נואמים נוספים פתח את האירוע, בירך את האורחים, סגל הקונסרבטוריון, המקהלה והמשתתפים. הוא ציין את התלמידים שעושים עבודה קשה כול השנה להתקדם במוסיקה ואמר :

"הקונסרבטוריון והמקהלה "קנטבילה "הם סמל ודוגמת מופת בעיר אשר נותנים לנוער הזדמנות למימוש עצמי וכלים להצלחה. יש להוסיף ולטפח פעילות בקונסרבטוריון ובמקהלה  מהם ימשיכו לצמוח דור ערכי ומצטיין של מוסיקאים. פתח תקווה היא מיקרוקוסמוס של כול העדות והגוונים בחברה הישראלית ולכן אך טבעי שהתזמורת שלנו תציין אחדות, מגוון תרבויות ועוצמה של השילוב הקיים בעם היהודי "

פתח את הערב הפייטן ליאור אלמליח יליד קרית שמונה בשיר בדד של זהר ארגוב לתשואות הקהל. לכבוד 50 שנים לאיחוד ירושלים ביצע את השיר "שבחי ירושלים" ועוד "יום יבוא " בפיוט אלג'ירי. הוא המשיך בשיר "ברצלונה" של ג'ו עמר, כאשר התזמורת והמקהלה מלווים את 


 

הזמר יוסי לוי הידוע בכינויו "דקלון " עלה על הבמה ובירך את הקהל "ערב טוב קהל טוב" וביחד עם הפייטן ליאור אלמליח ביצעו בדואט את השיר בצל עץ תמר. "דקלון "נשאר על הבמה והסיף את השיר של הקלאסיקה התמנית " ללכת למורי" ו"אהובת לבבי" הוא סיים במחרוזת שירים מזרחיים מהרפרטואר העשיר שלו לאורך השנים.

לסיום עלה על הבמה סגיב כהן אחיינוו של גלי עטרי ששר את "ילדות של עושר", "הים לא נרגע", "במצלות" שיר האלבום שלו "מתי תביני?"ולסיום מחרוזת שירים בתימנית .

את האירוע כיבדו בנוכחותם סגני ראש העיר מנהלת אגף לחינוך יסודי ,יו"ר היכל התרבות ומר אהרון עמרם אהרון מגדולי פייטני ומשוררי תימן שחלק מלחניו הושמעו בערב זה.