אתמול (שלישי) בצהריים נפגשו ראש העירייה הנבחר רמי גרינברג ויו"ר סיעת הבית היהודי עו"ד איציק דיעי וסיכמו על הצטרפותה של סיעת הבית היהודי בפתח תקווה לקואליציה בראשות גרינברג.

גרינברג הציע לדיעי לשמש כסגן ראש עיר (לא בשכר) ואחריות על המינהל הכללי בעירייה, החינוך הדתי, תרבות יהודית, תנועות הנוער הדתיות, עמידה בראש 2 מתנס"ים מרכזיים ועוד ועדות נוספות.

לאחר הפגישה בין גרינברג לדיעי, בשעה 20:00, התכנסו חברי סיעה באולם האירועים שבבית כנסת בשכונת כפר אברהם. בפגישה חברי הסיעה הצביעו בעד הצטרפות לקואליציה בהתאם להחלטת דיעי ולסיכום בינו לבין גרינברג. יש לציין כי מדובר בסיכום וכי הצדדים לא חתמו על הסכם.

על פי הסיכום, דיעי ימונה לסגן ראש עיר, אולם בשלב זה, מדובר בסגן ראש עיר ללא שכר. כפי שדיווחנו גרינברג החליט למנות את צדוק בן משה, אוריאל בוסו ורון כץ לסגני ראש עיר בשכר. לאור זאת, השאלה שנשאלת האם דיעי יסכים  לכהן כסגן ראש עיר בהתנדבות ולא בשכר? כאשר בכהונה הקודמת דיעי כיהן כסגן ראש עיר בשכר.


שאלה נוספת שנשאלת היא מדוע הסיכום בין גרינברג לדיעי לא הושג קודם?

יצויין כי במערכת הבחירות איציק דיעי והבית היהודי החליטו לתמוך בראש העירייה היוצא איציק ברוורמן ולא בראש העירייה הנבחר רמי גרינברג.

לא שוכחים להגיד תודה לשרים: נפתלי בנט ולאיילת שקד

בבית היהודי פירסמו הודעה שבה נכתב:

"שמחים לעדכן את תושבי העיר ובוחרי הבית היהודי כי סיעת הבית היהודי תהיה שותפה קואליציונית בקדנציה הקרובה.

לאורך כל הדרך ראינו לנגד עינינו אך ורק את טובת הציבור בעיר, ולכן קיבלנו את הצעתו של ראש העיר מר רמי גרינברג להצטרף לקואליציה עם כל התיקים שהציע- החינוך הדתי, תרבות יהודית, תנועות הנוער הדתיות, ראש מינהל הכללי בעירייה, עמידה בראש 2 מתנס"ים מרכזיים ועוד ועדות נוספות.

תודה ל - 12,185 התושבים והתושבות שהאמינו בנו בקלפי ונמשיך להיות שליחי ציבור נאמנים של כולם.

אנחנו רוצים להודות ליו"ר התנועה השר נפתלי בנט אשר נרתם לאורך כל המו"מ לעזרתנו ופינה את כל זמנו ביחד עם השרה איילת שקד על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבור הציבור הדתי לאומי בעיר.

שלכם תמיד,

איציק דיעי

גילה בן נאים

צבי בליץ

וכל חברי הבית היהודי".