נומג'ירי קוהי, מיפן, קטף את תואר אלוף העולם ברומיקוב לשנת 2018  בתחרות שנערכה אמש, ה-10.11, במלון וולדורף אסטוריה, ירושלים. נומג'ירי התמודד עם עוד 31 שחקנים אחרים מרחבי העולם, כולם אלופים מקומיים בארצם, על התואר והעפיל למשחק הגמר יחד עם המתמודדים מישראל, הולנד ופולין. נומג'ירי יהיה אלוף העולם העשירי בתחרות, הנערכת אחת ל-3 שנים ושנערכה לראשונה לפני 27 שנים ב-1991. לתחרות השנה בארץ הגיעו משתתפים מ-31 מדינות שונות, ביניהם- אוסטרליה, אוסטריה, סלובקיה, טייוואן, סין, צ'כיה, דנמרק, ברזיל, מקסיקו, הודו, איטליה, יפן, הולנד, ניו-זילנד, נורבגיה, צרפת, דרום קוריאה ועוד, שייצגו את מדינתם וינסו לקטוף את תואר אלוף העולם ברומיקוב.

סשה ארליך, המתמודד הישראלי, הגיע למקום השני אחרי משחק מותח של ארבעת הפיינליסטים. רק בחודש מאי האחרון סשה קטף את תואר אלוף ישראל ברומיקוב לשנת 2018 אחרי שהדהים את התמודדים בתחרות עם 10 מתוך 12 נצחונות אפשריים, וזאת בתחרות הראשונה שאי פעם השתתף בה.

לאורך השנים, התקיימו אירועי הגמר של התחרות בלוקיישנים מיוחדים בעולם, בין היתר על מגדל אייפל בפריז, על קרחון-עד בסנט מוריץ, בהמליס' – חנות הצעצועים הגדולה ביותר בלונדון, במערה מתחת לאדמה במאסטריכט, בזירת שוורים בספרד ובתוך מבנה בנק בברלין אותו בנה האדריכל המפורסם פרנק גרי. כשהשנה, לכבוד התחרות העשירית, הוחלט לקיים את התחרות במקום בו נערכה לראשונה – ירושלים.

אליפות העולם ברומיקוב נערכה בשני חלקים. שלב המוקדמות נערך במהלך שעות הבוקר במלון וולדורף אסטוריה, ירושלים, ואירוע הגמר נערך בבית אנדרומדה, יפו, שם גם חולקו הפרסים למנצחים. המתמודדים חולקו לקבוצות של ארבעה שחקנים שהתמודדו אחד מול השני בשני סבבים ובין הסבבים החליפו מקומות. ארבעת השחקנים עם מספר הנצחונות הרב בשני הסבבים זכו לעלות לסיבוב הגמר בו שיחקו ארבעה משחקים שלאחריהם הוכתר נומג'ירי קוהי מיפן כאלוף העולם לשנת 2018. אלוף העולם זכה בתואר הנכסף ובסכום נכבד של 6,607$.

רומיקוב, המשחק הישראלי שפותח במהלך שנות ה-50, נחשב לאחד משלושת משחקי המשפחה המובילים בעולם. המשחק פותח על ידי אפרים הרצנו המנוח, אביהם של בעלי חברת  'קודקוד' מריאנה ומיכה הרצנו. המשחק, שכולו כחול-לבן, מיוצר במפעל החברה בערד ומיוצא ליותר מ-50 מדינות בכ- 22 שפות.