לבית משפט השלום בתל אביב הוגשה השבוע בתאריך 17/10/18 תביעה אזרחית של ע'   (קטין) בן 12, תושב פתח תקווה, נגד שירותי בריאות כללית ובית חולים "שניידר" לפיצויים בסכום של עד 2.5 מיליון ₪, בגין רשלנות באבחון כולסטאטומה שהותירה את הקטין עם ליקוי שמיעה הולכתי ועם נכות לצמיתות בשיעור של 25%.

בכתב התביעה טוען עורך הדין ארז כהן, כי בחודש 1/2015 בית החולים "שניידר" התרשל שלא ביצע לקטין בדיקת CT אוזניים וזאת לאחר שהקטין הופנה לבית החולים על ידי רופא א.א.ג לביצוע הבדיקה וניתן היה בנקל למנוע את הנזק ההרסני שנגרם לקטין.

בסופו של יום רק כעבור שנה לאחר מכן ולאחר שעבר סבל רב באותה השנה, בחודש 2/2016 עבר הקטין בדיקת CT שהדגימה באיחור רב את הכולסטאטומה שהתפתחה אצל הקטין וכתוצאה מכך עבר 2 ניתוחים שהותירו אותו עם ליקוי שמיעה באוזן שמאל לכל שארית חייו.

בחוות הדעת הרפואית שצורפה לכתב התביעה נקבע, בין היתר כי:

"האיחור הניכר, של כשנה, באבחון כולסטאטומה, הביא

 לכך שהתהליך התפשט לכל חלקי אוזן תיכונה, הרס את עצמות השמע וחייב ניתוח נרחב שכלל הוצאת עצמות השמע וניסיון לשחזר את שרשרת העצמות באמצעות תותבת TORP וסחוס עצמי (טרגוס). השחזור נכשל והילד נותר עם ליקוי שמיעה הולכתי ניכר".

עורך הדין ארז כהן תובע בעבור ע' הפסד השתכרות לעבר להוריו, הוצאות נסיעה, הוצאות עזרת הזולת, הוצאות עזרים רפואיים, אובדן כושר השתכרות לעתיד של ע' ונזק לא ממוני בגין כאב וסבל.

תגובת מרכז שניידר לרפואת ילדים:

כתב התביעה טרם הגיע לבית חולים. לכשיגיע נלמד את הפרטים ונגיב במסגרת ההליך המשפטי.