בשבועיים האחרונים יצא שבט "המושבה" , תנועת הצופים, משכונת אם המושבות לשני טיולים גדולים ומשמעותיים המסמלים את פתיחת השנה באופן רשמי.

הטיול הראשון התקיים בין התאריכים 12-13/10 בירושלים והיה מיועד לכיתות ט' בלבד. כיתות ט' השנה עוברים קורס הדרכה אשר במהלכו לומדים על מבנה ההתנהלות בשכבה הבוגרת הן בפן ההדרכתי והן בפן הניהולי והלוגיסטי.

טיול פתיחת קורס התקיים בירושלים בסימן סיור בעקבות מנהיגים ומשפיעים בחברה הישראלית וחניכי הקורס התעמתו לא פעם עם השאלה "מיהו מנהיג ומהן התכונות הנדרשות לכך?".

אל הטיול יצאו מכל גוש דן , משכונת אם המושבות יצאו כ-27 חניכי קורס. הטיול השני 

הטיול השני התקיים בסופ"ש בין התאריכים 19-20/10 אליו הצטרפו כ400 בני נוער.
שבט "המושבה" חרט על דגלו את ערכי החברות ואהבת האחר לצד חיים בטבע. הטיול היה מיועד לחניכי כיתה ה-ח ומדריכיהם. הטיול התרחש ביערות הכרמל , בחרבת רקית.

הטיול הראשון בשנה נקרא "מסע עניבה" בטיול זה חניכי השבט מקבלים את העניבה הראשונה המסמלת בראש ובראשונה את כניסתם לשכבת הגיל החדשה בצופים.

אל הטיול זה הצטרפו הורים מלווים אשר דאגו לכל המטבח שדה וליווי הטיול , בישלו , יצאו לטיולים והיו דמות חינוכית נוספת עבור כלל החניכים.

לעניבה מספר תפקידים הראויים לציון , מלבד שכבת הגיל אשר צוינה העניבה בצורת משולש העשוי בד אשר במצב חירום משמשת כתחבושת אישית המעניקה עזרה ראשונה בהיעדרה. בנוסף , העניבה מגינה על העורף מפני השמש החמה – וזו על מנת שנוכל להמשיך לטייל ולהכיר את הארץ.

לעניבה קשר מיוחד בקצה – עפ"י סיפורי המעשיות של צופים כבר ב - 100 שנים האחרונות , הקשר בעניבה הינו אות לתזכורת עבור מעשה טוב אשר יש לעשות מידיי יום. הצופה מאמין , כי עם עשיית מעשה טוב ערכי ואמיתי העניבה תפתח מעצמה כסימן לצופה על כך שהתאמץ במעשה הטוב ולא שם לב לדיגום האישי.
שבט "המושבה" בשנה האחרונה מונה 450 חניכים ומברך את כולם על טיולים ערכיים המקדמים חיים בטבע וקבוצה קטנה.  שבט "המושבה" פועל כבר 9 שנים בשכונת אם המושבות וימשיך להיות דגל לעשייה חינוכית רחבה בשכונה.

כל הטיולים מאושרים ע"י משרד החינוך ומשרד הביטחון.