בימים אלו פתח תקוה מלאה בשלטים של מתמודדים לראשות העיר, יש כאלה ששכרו/ גייסו תולי שלטים שתלו אותם באורכים שונים במקומות ציבוריים, בחזיתות בתים, בגינות פרטיות ועל אם הדרך. טענות נשמעו באשר לזהות תולי השלטים וחלקם צולמו במלאכתם כאשר הם עוברים על החוק. ייאמר כי לפתח תקוה עכשיו הגיעו מספר תלונות על שלטים אלו ועוד בטרם הספקנו להתייחס אליהם חלק מהשלטים הוסרו או הושחתו.

כבר בראשית מערכת הבחירות ניתן היה לראות כי גנאדי נמנע מכניסה לזירה שאינה חוקית לטענתו וכי פרסום מודעות על אוטובוסים ובהן תמונתו עם הסיסמא "תנו לפ"ת סיכוי להצטיין".
נראה כי הסיסמא של גנאדי מתכתבת עם תחושות של ייאוש, לכל היותר, או חוסר שביעות רצון, לכל הפחות, בקרב חלק מהתושבים, שאינם מרוצים ממצבה של פתח תקווה כיום. אי אפשר להתעלם מכך שישנם תושבים רבים המתלוננים על הזנחה בנושאי ניקיון וחזות העיר במרכז העיר ובשכונות ועוד על נושאים רבים הדורשים לדעתם שיפור.

ההתמודדות על ראשות העיר מתמקדת בין ראש העיר איציק ברוורמן, רמי גרינברג המתמודד פעם שנייה ברציפות וחבר מועצת העיר גנאדי בורשבסקי. בפוליטיקה כמו בפוליטיקה ובעיקר בפוליטיקה הפתח תקוואית, קשה לצפות מה יקרה ומה תהיינה תוצאות הבחירות.. הציבור החרדי והדתי בעיר, בחר לשבת על הגדר (בבחירות הקודמות הכריז מראש על תמיכתו בעו"ד אורי אוהד והפסיד), ציבור דוברי הרוסית לא משתתף בסקרים ויש כאלה 40.000 בפ"ת. ייאמר כי ישנם מועמדים נוספים שהכריזו על התמודדות אולם לפחות בשיח הציבורי אינם נחשבים כברי סיכוי.

כיום נראה כי בורשבסקי הצליח לייצב את עצמו כאחד המועמדים המרכזיים לראשות העיר. שלא תטעו, בורשבסקי לא שחקן חדש בשכונה, ההפך הוא הנכון, בורשבסקי הוא חבר מועצת עיריית פתח תקווה עוד משנת  2001 ולאורך השנים שימש במגוון תפקידים ציבוריים.

הכירו את גנאדי

בורשבסקי תושב פתח תקווה בן 51, נשוי ואב לבן ובת.  נולד בשנת 1967 למשפחה יהודית שגרה באוקריינה. הסבים שלו נהרגו בשואה. סבא רבא שלו כיהן כשוחט בקהילה היהודית. גנאדי נמצא בקשר עם הקהילה היהודית בעיר הולדתו ומסייע להם בכל דבר ועניין.

בין השנים 1992 – 1988 בורשבסקי שירת כקצין בצבא ברית המועצות, בתפקידי פיקוד שונים. בורשבסקי בעל תואר שני מאוניברסיטת ת"א במדעי המדינה בבי"ס לממשל ופוליטיקה בתכנית למנהיגות פוליטית ולקראת סיום לימודי שמאות מקרקעין באוניברסיטת אריאל.

 

לאורך כ-20 השנים האחרונות, כיהן בורשבסקי בשורה של תפקידים ציבוריים בפתח תקווה ובהם: חבר מועצת והנהלת העירייה בפתח תקווה, חבר וועדות עירוניות, הועדה לתכנון ובניה, ועדת הכספים, ועדת החינוך, ועדת הקליטה וראש אגף הקליטה בין השנים 2011 – 2001, יו"ר הנהלת מקפ"ת, וחבר הדירקטוריון של החברה לפיתוח פתח תקווה.

כראש אגף הקליטה בורשבסקי הקים מערך פעילות רחב לכל תושבי העיר. במסגרת זו הפעיל בורשבסקי, בכמה מוקדים בעיר, יום לימודים ארוך עם ארוחות חמות לתלמידי בית ספר יסודי בעלות סמלית, שיעורי עזר ופעילות תרבותית לשעות אחר הצהרים.

בורשבסקי פתח מגוון קורסים וחוגים שבהם העולים נהנו מפעילות ענפה בעיר ומחיי קהילה פעילים.

עוד לא ראיתם את הסרטונים של גנאדי?!

בורשבסקי נראה כאחד ששולט במדיות החברתיות ופרסם עד עתה מספר סרטונים. הסרטון הראשון הוא סרטון היכרות שבו הוא מנפץ את התדמית של עולה מברית המועצות המנותק מהישראליות ומהפתח תקוואיות, בסרט מחייך גנאדי ואומר שחוץ מהמבטא שלו הוא צבר בדיוק כמונו. 


;feature=youtu.be

ביתר הסרטונים, גנאדי זוכה לשבחים ותמיכה משורה של אנשי ציבור וחינוך לשעבר ובהם: "הלל גרנות, ד"ר ורדה גרנות (אינה קשורה להלל) ,מנכ"ל העירייה לשעבר דני סוויסה, עידית ישראלוב - לוין ועוד רבים אחרים.

שוחחנו עם גנאדי כדי להבין מה חשוב לו לשנות בעיר ובעיקר שאלנו מה הסיכוי? – הסיכוי של פתח תקווה להפוך לעיר מצטיינת והסיכוי שלו להיבחר לראשות העירייה.

;feature=youtu.be
;feature=youtu.be
הראיון עם גנאדי: "הגישה צריכה להיות ממלכתית, עניינית ולא סקטוריאלית.

מה גרם לך להחליט על ההתמודדות?

"העיר שלנו היא כבר עיר גדולה, מאוד מורכבת ומישהו צריך לנהל אותה.
כיום יש בפ"ת וואקום של הדרג הניהולי. צריך לנהל את העיר לפי צרכי התושבים ולא לפי מפתח פוליטי והשפעה פוליטית.
צריכה להיות הבנה של מה שצריך להיעשות ועל פי זה לנהל את העיר.

מה שחשוב לי זה לעשות למען העיר ותושביה. לא רק להיבחר, מעניין אותי להיבחר ולעשות.
יש לי תכנית לשנות את העיר מקצה לקצה. צריך לעשות בעיר סדר."


מה התכנית?

"הגישה לכל הדברים צריכה להיות ממלכתית ולא סקטוריאלית, עניינית.  נשקול מחדש את הצרכים ואעשה מהפך"

כשאתה אומר שהעיר גדולה, האם זה אומר שכיום ההתייחסות לעיר היא אינה התייחסות לעיר גדולה?
 

"הנהלת העיר לא מתייחסת לעיר כעיר גדולה מבחינת הצרכים, אלא מתנהלת לפי צרכים פוליטיים, לא בחשיבה רחבה של פיתוח עיר גדולה לרווחת כל תושביה. יש כאלה בעירייה שממשיכים לחשוב שאנחנו עדיין מושבה"

"את התכנית המפורטת שלי תוכל לקרוא באתר שלי ובפרוספקט שאני מחלק לתושבים ובו עיקרי המצע שלי לקידום העיר לרווחת תושביה".

נשמעה הטענה כי אתה לא נוכח בישיבות המועצה ומעלה הצעות לסדר יום ושאילתות? כיצד אתה עונה לטענה זו?

"אלו שמשמיעים טענות כאלו בדרך כלל קשורים למתמודד אחר והם לא מבינים מהי המשמעות של התפקיד של חבר מועצה שפועל בהתנדבות. בעיני מהות התפקיד הוא השתתפות בעבודת הועדות, שירות לפרט, טיפול בנושאים שבחרתי או שהגיעו אליי. אני מחויב לפעול לפי הצרכים ולא לבוא לישיבות מועצה ולצעוק בלי שום תכלית – כמו שחבר מועצה אחר עושה. זה מצטלם טוב ולא תורם לשום דבר"

אני רוצה להרחיב בעניין זה: "לראש העיר יש קואליציה רחבה שיושבים בה חברי מועצה שנבחרו על בסיס מצע של חופש, עיר חילונית, יושרה ויושר ורשימתו נתמכת על ידי 9 חברי מועצה מהמפלגות החרדיות והדתיות.

במצב זה להבנתי יש התנגשות במחויבויות וניגוד אינטרסים וספק אם ברוורמן מצליח למלא את חובותיו לציבור שבחר בו. "

ישנם כיום 5 מתמודדים לראשות העיר, מה אתה מביא איתך לתפקיד שחסר בקרב המתמודדים האחרים?

"יכולת ניהול, תרבות ניהולית אחרת, נימוסין, סדר, אחריות על שימוש בכספי ציבור. אני מנהל יום יום, מצליח, מתפרנס בכבוד, נותן לכמה משפחות טובות להתפרנס סביבי."

גנאדי, מדוע אתה סבור שיש לך סיכוי להיבחר להיות ראש העיר הבא של פתח תקוה?

"כי אני עושה את הכול נכון. יש רוב מוחץ שנמאס לו מסדר היום החרדי / דתי והוא רוצה סדר יום חדש. כי הרשימה שאני מציג היא אלטרנטיבה שפתח תקוה חיכתה לה. כי אנשי מפתח רואים בי מועמד נכון שיכול להביא את פ"ת למצויינות.

כי בפתח תקוה יש 40.000 דוברי רוסית – ואם רק הם יעדיפו את "תוכנית המהפך" שהצגתי, אני אהיה ראש העיר הבא. אבל אני נציג שפונה אל כל תושבי פתח תקווה, ולא רק לדוברי הרוסית, גם ככה אני לא אוהב את הסטיגמות האלה, כולנו תושבי העיר ויש ציבורים שלמים שכמהים לשינוי בפתח תקווה, הם מבינים שההתייחסות לעיר היום, היא לא התייחסות הראויה לעיר גדולה שיש בה פוטנציאל להיות עיר מרכזית ומובילה בישראל בכל התחומים. בוא איתי לסיבוב במרכז העיר, בשכונות הוותיקות ובשכונות החדשות ואז גם לך יהיה ברור שהעיר זקוקה לשינוי משמעותי.

בנוסף, עד כה, התגובות מאד מחמיאות, מתושבים ושותפים לדרך כמו גם השאלונים הטלפוניים הפנימיים שאנו עורכים במטה, שמאוד מחמיאים והפתיעו גם אותי. עובדה שמתמודדים אחרים שבתחילת הדרך התעלמו ממני, אומרים היום שאזכה לתמיכה (אני לא מצפה מהם שיגידו את מה שהם מרגישים או חושבים באמת).

לאור השנים הרבות של הפעילות שלי בעירייה, אנשים זוכרים את שיתוף הפעולה הפורה וההישגים שהשגנו יחדיו. הצוות המקצועי שלי ופעילים רבים שלי, עובדים ביום ובלילה במסירות ובשקט למען השינוי שהעיר כל כך זקוקה לו. עוד ועוד תושבים מכל השכונות מצטרפים ומביעים בי תמיכה.

שורה של אנשי ציבור לשעבר ודמויות מפתח בעיר תומכים בי, החל ממנכ"ל העירייה לשעבר דני סויסה ועד ד''ר ורדה גרנות שהיתה מנהלת בי"ס גורדון בעיר ועם תמיכה שלי הפך להיות אחד מבתי הספר הטובים בעיר ובארץ.

דירוגה של עידית לוין ישראלוב במקום 2 ברשימה גם הוא שיתוף פעולה נכון ומשלים. אני מאמין ביכולת הנשית ושמרתי מקום לאישה חזקה, משכילה, מנהלת מקצועית ופתח תקוואית שורשית.  הציבור יתן לזה תמיכה. אני בטוח!!!

עידית לוין ישראלוב מס 2 ברשימתו של גנאדי בורשבסקי

עידית נולדה וגדלה במחנה יהודה היא ניהלה מערכות גדולות ויש לה סדר יום מגובש לפעילות בעיר. היא מאד מתאימה בעיני, לפעול יחד איתי למען עתיד העיר. עיר  שהתושבים גאים בה – עיר מצטיינת – אתה סבור שמישהו יוותר עליה??

עם כזו תמיכה מתושבים, פעילים ואנשי ציבור, לא רק שיש לנו סיכוי להיבחר, אלא יש סיכוי לפתח תקווה להצטיין."