איציק ישראל, שעד לפני שנתיים היה האיש המקורב ביותר לראש העיר איציק ברוורמן, כיהן כסגן ראש העירייה וראש מינהל החינוך, וראש העיר לשעבר אורי אהד החליטו על הקמת תנועה חדשה אשר תתמודד למועצת העיר בבחירות הקרובות.

המהלך הדרמטי נרקם לאחר שיתוף פעולה פורה של השניים במועצת העיר ולאחר שהחליטו לחבור שניהם יחד, בצירוף  כוחות נוספים בעיר לשיתוף פעולה לטובת תושבי העיר פ"ת.

אורי אהד, לשעבר ראש העירייה, הצהיר לאחרונה על החשיבות אותה  הוא רואה בהקמת תנועת תושבים מגוונת, אשר תתמודד בבחירות למועצת העיר ותייצר נציגות תושבים חזקה, שתהווה את גורם המשפיע בניהול העיר.

איציק ישראל, לשעבר סגן ראש העירייה וראש מינהל החינוך, הדמות הפוליטית והמשמעותית ביותר במועצת העיר בקדנציות האחרונות, תושב שכונת אם המושבות, ידוע מאד בזכות פעילותו  הרבה בתחום החינוך. ישראל, שהיה בעברו מספר 2 של ראש העירייה ברוורמן, פרש מסיעתו, לאחר חילוקי דעות קשים על דרך ניהול העיר.

אורי אהד מסר: "החיבור אותו יצרנו, איציק ואני, הוא בשורה אמיתית לתושבי העיר פ"ת. יחד אנחנו מקימים תנועה ציבורית רחבה שמטרתה לחזק את תושבי פ"ת בנקודות שהכי כואבות להם – החינוך שלא נותן מענה ראוי, ניקיון וחזות העיר, שיפור התשתיות והמערך התחבורתי, שיקום מרכז העיר, וחיבור השכונות החדשות והותיקות לעשייה העירונית, בצורה שתטיב את החיים בהן. איציק הוא שליח ציבור אמיתי, ביצועיסט אשר הותיר חותם בכל התפקידים הציבוריים בהם כיהן, החל מיו"ר ועד ההורים, דרך פעילותו במועצת העיר וכלה כסגן ראש העירייה וראש מינהל החינוך. ביחד נוביל מנהיגות מאחדת, מלכדת וקשובה אשר תייצג באופן האותנטי ביותר את תושבי פתח תקווה ותהיה הרשימה הגדולה במועצה".

איציק ישראל: "אורי אהד הוא מנהיג אמיתי אשר צמח מהשטח, עם תשוקה אמיתית להוביל שינויים. אורי  איש עשייה, מדבר עם התושבים בגובה העיניים והוכיח כי הוא מבין את משמעות היותו נציג תושבים. אורי ידע להוביל מהלכים עירוניים תוך שיתוף תושבים בהליכי קבלת ההחלטות".