הכירו את גילית קויפמן יבלונוביץ, תושבת נווה גן, נשואה פלוס 2 סטודנטית לתואר שני באונ' תל אביב ומנחת סדנאות בנושא של סמים ואלכוהול. גילית החליטה שהיא רוצה לעזור למי שזקוק לכך, היא פרסמה פוסט בפייסבוק שצבר תאוצה רבה ובו היא מבקשת מהציבור לתרום ציוד ובגדים עבור ילדי חאלב, בשלוש נקודות איסוף בארץ וביניהם גם בפ"ת.

גילית, ראיתי את ההודעה שלך, עד כמה הוא הצליח לגרום לאנשים להתגייס למשימה?

הפוסט צבר תאוצה וגרם להתגייסות מיידית של אלפי ישראלים. מגיוס נקודתי זה הפך לפרויקט של ממש. אני מגייסת תרומות שיועברו למרכז הרפואי שבצפת אותם יקבלו ילדים מחאלב. מצפון ועד דרום מתקשרים אנשים טובים ומעבירים אלינו תרומות.

איך התחילה היוזמה? 

 נתקלתי בפוסט של בחורה בשם ניצן וויסברג שתוך ימים ספורים הפכה לשותפתי לדרך. ניצן שנמצאת בקשר עם עובד סוציאלי במרכז הרפואי פתחה חשבון וירטואלי המגייס כספים עבור ערכות לידה, הכוללות בין היתר רפידות הנקה, ביגוד ואוכל ליולדות הסוריות. יצרתי עימה קשר והצעתי להוביל את מבצע איסוף בגדי החורף לילדים.

מה אספו עד כה? 

מאות מעילים, כפפות, צעיפים ונעליים במידות 30-35. בעזרת מתנדבים יקרים אנחנו ממיינים את הציוד כך שהמרכז הרפואי יקבל מאתנו את כלל התרומות בחלוקה מסודרת לפי פרטי לבוש.

אילו תגובות קיבלת? האם התגובות היו מפרגנות או שהטיחו בפנייך את הפתגם הידוע – "עניי עירך קודמים"?

תגובות מדהימות ומפרגנות. ניתן לספור על כף יד אחת את מספר הפעמים בו המשפט "עניי עירך קודמים" הופנה אלי. מה שהרוב לא יודעים זה שמה שהעברנו לסוריה זה רק כ- 50% מכל התרומות שקיבלנו. כל היתר הועברו לעמותות, משפחות, ארגונים ונקודות איסוף למשפחות במצוקה. מצפון ועד דרום. מאות שקים חולקו כאן בישראל. כולם הרוויחו ואני יכולה לומר לך שעם ישראל מדהים ותרם כל כך הרבה שהצלחנו להגיע לכולם ולא רק לסוריה.

לסיום גילית אמרה: "זה לא נגמר רק באיסוף תרומות וידי עוד נטוייה.... זה משהו קטן, אבל הנושא הזה מדיר שינה מעיני."

ניתן להעביר תרומות דרך - מספר עמותה 58-000-510-6 ע"ש אגודת שוחרי ביה"ח זיו צפת חשבון 20005/55 סניף 975 בנק לאומי, צפת. או בהמחאה בדואר ל"אגודת הידידים" במרכז הרפואי זיו בצפת. לציין עבור הפצועים הסורים.

בתמונה: גילית ובעלה יחד עם שכנים וחברים שעזרו במיון ובשינוע