מתלבטים איזה סוג כלב להכניס לבית? כיום ישנן המון אפשרויות, לכל אחת מהאפשרויות יהיו פלוסים לצד מינוסים. אך האפשרות המועדפת אצל המון אנשים תהיה כלב שיצו, מדוע גם אתם צריכים לבחור בה? החלטנו להרים את הכפפה ולהציג 5 סיבות שלא ישאירו לכם מקום לספק. אם עדיין לא בחרתם את סוג הכלב הנכון לכם, שווה לבחון את הסיבות המשכנעות הללו.

כלב היפואלרגני

ישנם אנשים שמגלים בדיעבד כי יש להם אלרגיה לפרווה של כלבים מסוגים שונים. עובדה שכזו עשויה להוביל אתכם להיפרד מהכלב אותו הכנסתם אליכם הביתה. כדי למנוע מצבים לא נעימים מסוג זה, מוטב לבחור בכלב היפואלרגני. מדובר על כלב שלא מביא איתו תגובה אלרגית, כזאת שתחייב אתכם לפעול בהתאם. שיצו הוא כלב היפואלרגני, כך שהוא מתאים גם לאנשים שנוטים לפתח תגובה אלרגית.

קל לגדל שיצו

החשש העיקרי של המון אנשים יהיה לגדל כלב, בטח אם זוהי הפעם הראשונה שלהם. עליכם לקחת בחשבון כי גידול של כלב דומה מאוד לגידול של ילד קטן במובנים רבים. ההתעסקות עם הכלב צריכה להיות עקבית ותמידית, דבר שיכול להטריד אתכם לא מעט. אך בהשוואה לסוגי כלבים אחרים, ידוע כי כלבי שיצו קלים מאוד לגידול. הם לא דורשים תשומת לב מיוחדת, ותוכלו להמשיך בשגרת החיים הרגילה.

אינם מנשירים שיער

זה שלכלבי שיצו יש הרבה שיער, אין זה אומר שתצטרכו להתמודד עם נשירה מסיבית. אחד מהפלוסים הגדולים של כלבים אלה הוא היותם לא מנשירים, כך שתוכלו לגדל אותם ללא חשש. הכלבים הללו צריכים להיות בבית, כך שמבחינת שיער ונשירה אינכם צריכים לדאוג. יכולות להיות תקופות מסוימות בהן לשיצו תהיה נשירה, חשוב להדגיש כי מדובר על מקרים נדירים וזמניים. רוב הזמן לסוג הזה לא נושר שיער, באפשרותכם להכניס את הכלב הביתה בלב שלם.

מצוינים עם תינוקות וילדים

לפני שמכניסים כלב הביתה, חשוב לדעת כי הוא ישתלב במציאות הנוכחית בצורה מיטבית. כלבי שיצו ידועים ככלבים שמסתדרים בצורה יוצאת מן הכלל עם תינוקות וילדים. הכלבים עצמם רגועים ולא תוקפניים, כמובן שתמיד רצוי להיות בקרבת מקום לצורך השגחה. זוהי הסיבה שבגינה משפחות עם ילדים מעדיפות להכניס הביתה דווקא את הסוג הזה. בשונה מסוגי כלבים אחרים שיכולים לגלות בעייתיות עם ילדים ותינוקות.

יכולת הסתגלות גבוהה

כלבים מסוגים שונים נוטים לפתח חרדות בכל פעם שהסביבה המוכרת משתנה. שיצו בשונה מגזעים אלו ידוע ככזה שמסתגל במהירות כמעט לכל סוג של סביבה. אינכם צריכים לעשות הכנה מיוחדת או לשנות את התוכניות שיש לכם מבעוד מועד. תוכלו לקחת את השיצו אתכם לכל מקום, ולהיות בטוחים כי זה לא יפגע בו. העובדה הזו תאפשר לכם להכניס את הכלב הזה אל תוך חייכם בלי לחשוב פעמיים קודם לכן.