הנהגים מורידים כפפות: השבתה כללית של ענף התחבורה הציבורית בכל רחבי הארץ של אלפי נהגים: "שרת  התחבורה מטפלת בטמפרטורת המזגן ושכחה שיש נהגים שצריכים לחיות "

מחר (שישי) תתקיים  השבתה של שעתיים מ-10:00-12:00 וביום שני בבוקר מ5:30 ועד 8:30 בפתח תקווה.

אלפי נהגי ונהגות האוטובוסים המאוגדים בהסתדרות הלאומית הודיעו לבית הדין לעבודה כי לאחר ששרת התחבורה מירב מיכאלי ממשיכה להפקיר את הנהגים ולא מוכנה להיפגש איתם כדי לשפר את שכרם לדאוג לביטחונם ולרווחתם, בהתאם להחלטת בית הדין הארצי לעבודה, אלפי נהגי האוטובוסים ישבתו ביום שישי הקרוב בין השעות 10:00- 12:00.

השביתה צפויה להתקיים ביום שישי בשעות השיא בזמן  שאוספים את הילדים ממסגרות החינוך וכן ביום שני, ה-20 ביוני בו מסיימים התלמידים ללמוד. צפויים פקקי תנועה קשים ביותר ועל הציבור להתכונן לכך.

על פי ההחלטה מדובר בשביתה אחת מתוך רבות שאושרה על ידי בית הדין הארצי לעבודה.

להלן רשימת הערים השובתות בהן לא ינתנו שירותי תחבורה ציבורית:

ירושלים - קווי ירושלים - שפירים, קווי ירושלים - בית שמש, ירושלים - בני ברק, ירושלים מודיעין עילית. ירושלים, נווה אילן.

נתניה - כל התחבורה העירונית. 

אשדוד - כל התחבורה העירונית ובינעירונית באשדוד והמושבים והסביבה.

פתח תקווה - תחבורה עירונית וחלק בינעירונית.

ראש העין - כל התחבורה העירונית ובינעירונית.

יבנה - כל התחבורה העירונית והבינעירונית.  

בני ברק - קווי בני ברק - ירושלים, קווי בני ברק רעננה

נמל תעופה בין גוריון- קווי ירושלים - נתב"ג.

גן יבנה - כל התחבורה העירונית והבינעירונית.

באר שבע – כל התחבורה העירונית.

אריאל - כל התחבורה העירונית והבינעירונית.

מועצה אזורית שומרון - כל התחבורה העירונית וחלק מבינעירונית.

בית שמש - כל התחבורה העירונית והבינעירונית לכיוון ירושלים וממנה.

ההסתדרות הלאומית מסרה בתגובה: "לצערנו, השרה לא שעתה לתחינות הנהגים להיפגש איתם ולפתור את מצוקתם.   יצאנו למספר שביתות לא מוגבלות עד שהשרה תתעורר ותדאג לציבור שנמצא 14 שעות ביום על הכביש ומחזיק לבדו את התחבורה הישראלית על כתפיו. הגיע הזמן שכבוד השרה תזכור שהיא אמורה לייצג את מעמד הפועלים ולא רק לטפל בטמפרטורה במזגן שלהם.  צפויות עוד הפתעות רבות".

מארגון נהגי ונהגות האוטובוסים  נמסר כי: "40% מהנהגים הותקפו בצורה קשה, למעלה מ-300 תקיפות רק מאז תחילת 2022. מחסור של 5000 נהגים, ואלפי נהגים עובדים במשרה כפולה כדי להביא משכורת מכבדת, אבל את שרת התחבורה זה לא מעניין. 
שרת התחבורה ממשיכה להתעלל בעשרות אלפי נהגי האוטובוס , מפקירה אותם לעשות  פיפי בבקבוקים ובדליים, ומתעלמת מכל פניה אליה.  ניסינו להגיע להידברות אך מיכאלי עסוקה בפוליטיקה כנראה.   אנחנו מתכוונים להרחיב את ההשבתה עד שגברת מיכאלי תצא מהרשתות החברתיות ותתעורר. אוי לאותה הבושה".


 

להלן תגובת אלקטרה-אפיקים:  "שי מלכה, סמנכ"ל השירות ודובר חברת אלקטרה אפיקים: "נושא השכר ושיפור תנאיהם של הנהגים הינו חשוב ביותר וראוי שיהיה בראש סדר העדיפויות ואיננו ממעיטים בערכם של מעמדם של נהגי התחבורה הציבורית. יתרה מכך, אנו פועלים ונמשיך לפעול במרץ מול משרדי התחבורה והאוצר שביכולתם ובסמכותם לגרום לשיפור בנושא ועושים כמיטב יכולתנו על מנת לקדם עניין זה.

"בנוסף, וכפי שדיווחנו לאחרונה, אלקטרה-אפיקים החליטה להיטיב את תנאיהם ולהעלות את שכרם של הנהגים וזאת ללא קשר להחלטת משרדי הממשלה. אולם למרות זאת, בנוסף לארגון הכוח לעובדים, מצטרפים כעת גם ההסתדרות הלאומית לשביתה. ההשלכות של השביתה ביום שישי (17.06) יפגעו קשות בציבור הנוסעים בישראל.
קיום שביתות על רקע נושאים אלו לא יסייעו בקידום המשא ומתן, ולצערנו יגרמו לפגיעה קשה בציבור הנוסעים, בפרט אלו אשר תלויים בתחבורה הציבורית ואין להם אפשרויות אחרות.  
אנו מתנצלים על הפגיעה הצפויה בנוסעים ומבקשים לבחון נסיעה באמצעים חלופיים או לדחות את נסיעותיהם".