הראיון עורר שיח רב באולם ועידת איגוד התאגידים במלון הרודס אילת, ורבים מראשי הרשויות הפנו את האצבע המאשימה כלפיו וכלפי רשות מרקעי ישראל.

ינקי קווינט: "בכל תפקיד שהייתי לא היססתי להוציא מכתבים קשים ולריב. אם תהיה התנגדות של ראשי ערים בגלל האינטרסים שלהם, אנחנו נשווק מעל ראשם את הקרקעות. אני רוצה שיתוף פעולה עם כולם. יש לנו משימה אחת – אנחנו משווקים יחידות דירות כמצופה מאיתנו ע"י הציבור. אנחנו צריכים לעשות הכול כדי שזה יקרה. הציבור מצפה מאיתנו לעשות את המשימה הזאת- לפתור את משבר הדיור ואי אפשר להגיע לזה בלי הסכמה עם ראשי הרשויות".

על המכתב לשרים הממונים – מתנגד קווינט לתוכנית שלהם. הוא מקווה שיגיעו להסכמות.

"התוכנית נולדה מהצעת ממשלה נועדה לטפל במשבר הדיור, אבל לנו זה פוגע בעשרות תוכניות לדיור ברחבי הארץ. התוכנית הזו דורסת אזורי תעשייה".

בנושא העלייה מאוקראינה ושיכון העולים בקרוואנים:"יש תרחיש של 50 אלף, זה אומר למעלה מ-20 אלף בתי אב לביקוש שיתווספו. אנחנו מקבלים תכנית מתאר ארצית שתאפשר לנו הצבת קרוואנים שלא יהיה על חשבון יחידות דיור שיש עליהן ביקוש כבר כיום במדינה. הקרוואנים היום זה פתרון זמני אבל הוא טוב מאוד בנסיבות האלה. המצב של הקרוואנים אחר מבעבר".

לבסוף סיים דבריו והתייחס לפער בין נציגי הממשלה לנציגי הרשויות - "תמיד יש מיעוט צעקני ויש תמיד אלו שלא מרוצים.נעשה הכל כדי לעמוד ביעדים השונים. אבל אתם צריכים להבין שתפקידנו לשרת את הציבור".