מאות תושבים, תלמידים ועובדי ציבור השתתפו היום ביום המעשים הטובים, יום שיא מרוכז לעשייה למען האחר המתקיימת כל השנה.                                                                                                   

במסגרת שפע הפעילויות התקיימה תכנית טיפוח ויופי לגיל השלישי במרכזים הקהילתיים, הוצבו דוכני מכירה של מאפים תוצרת בית ומוצרים מקסימים מעשה ידיהם של תלמידים בעלי מוגבלויות, חולקו מתוקים לעוברים ולשבים, התקיימו פעילויות לצביעה ושיפוץ בתי קשישים ומבנים ציבוריים, ניקיון השכונות בעיר, חלוקת דוחות חיוביים לתושבים על ידי השיטור העירוני, הופעה מרגשת לקהל הרחב של  תלמידי החינוך המיוחד ועוד ועוד. 


חלק ניכר מהעשייה רוכז על ידי בית המתנדב ומתנדבות/ים רבים הגיעו משעות הבוקר המוקדמות כדי לסייע בהכנות, וכך גם עובדי עירייה רבים. כל אחד בתחומו סייע ותרם במגוון פעילויות. אלפאסקול - רשת הלמידה ההיברידית של החינוך היסודי בפתח תקוה  מאפשרת לתלמידי ותלמידות בתי הספר היסודיים להפוך יחד לכיתה אחת גדולה ולחולל שינוי בעיר.
תלמידי בתי הספר, אורי אורבך, בר לב, יסודות ומורשה בנות משתתפים בקורס "יוצרים שינוי" הנלמד באלפאסקול, בהנחיית  גב' דינה ליברמן. תכני הקורס קשורים לתוכנית החינוכית הבינלאומית "יוצרים שינוי", דינה ליברמן אומרת כי "הלמידה בתחום זה הינה חווייתית ומשמעותית לכלל המשתתפים, כי מעודדת את התלמידות והתלמידים הצעירים להאמין בעצמם וביכולת שלהם להוביל שינוי".

במסגרת התוכנית שעדיין בעיצומה, התלמידים הכירו מודל לחולל שינוי: הם זיהו בעיה בסביבה, חקרו אותה, העלו רעיונות לפתרון אפשרי, בחרו בפתרון המתאים, הפשילו שרוולים ויצאו לעשייה בה ימשיכו לאורך זמן.
וכך, ביום המעשים הטובים 29.3.22 תלמידי ארבעת בתי הספר; "אורי אורבך", "בר לב", "יסודות" ו"מורשה בנות" יצאו לעשייה בשטח של ביצוע הפרויקטים השונים שבחרו, כדי לעשות טוב וליצור שינוי.
תלמידי בית הספר "בר לב" בחרו לפעול למען ילדים עם צרכים מיוחדים והם משלבים בפרויקט זה שמירה על הסביבה. התלמידים והתלמידות הכינו עציצים ומחזרו מוצרי פלסטיק המצויים בשימוש יומיומי.


תלמידי ביה"ס "יסודות" החליטו להתמקד בגיל השלישי והם יצאו לשמח אזרחים ותיקים המשתלבים במרכזים שונים בשכונה, במתנ"ס אחדות ובמרכז בסר, יחד השתלבו בפעילות מוסיקלית בהנחיית המורה למוסיקה יפה דואק ובליווי מחנכות הכיתות המסורות.
בנות ביה"ס "מורשה בנות" מצאו כי יש מקום לעודד את החשיבות של הליכה ברגל לבית הספר. "התלמידות עקבו אחר הפקקים הרבים הנוצרים בשעות הבוקר בסביבת בית הספר וברחובות הסמוכים לו בשל הסעת ההורים ונרתמו בשמחה ובמרץ ליצור שינוי", כך אמרה איריס סימינובסקי המורה לספורט שמובילה את היוזמה.
תלמידי כיתה ד-1 בבית הספר "אורי אורבך" הקימו אוהל חברים בחצר ביה"ס המחנכת שרה זכאים.מטרת אוהל החברים הינה לאפשר הזמנת תלמידים למשחק, שיח ויצירה בעת ההפסקה, זאת בהלימה לערכים של חינוך לחברות והענקת מבט טוב. הרעיון הוא שבכל שבוע יתקיימו ביוזמת התלמידים פעילויות שונות לעידוד השיח החברתי.
גם תלמידי בית ספר פיקא חברו למתנ"ס רמת ורבר ויצרו פעילות בינדורית מקסימה הקשורה לעידוד השיח החיובי ביחד עם קהילת הגיל השלישי.

לתמונות נוספות מהפעילויות ביום המעשים הטובים - לחצו על קישור זה