מאות אנשים הפגינו אמש נגד עסקת הטיעון, כפי שדיווחנו.
המפגינים דרשו  את מיצוי ההליכים המשפטיים נגד נתניהו בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים בתיקי האלפים. במטרה להוציא את האמת לאור ולעשות צדק.
בהפגנה השתתפו אזרחים צעירים ומבוגרים מכל רחבי הארץ.

בין הנואמים: עו"ד דפנה הולץ, עו"ד אפרת ספרן, עו"ד גונן בן יצחק, אמיר השכל וח"כ לשעבר מיקי רוזנטל. עו"ד דפנה הולץ: "אם תיחתם עסקה הציבור בישראל ימצא את עצמו בדיוק בנקודת ההתחלה." 

https://twitter.com/orlybarlev/status/1482404776482463749?s=20

עו"ד גונן בן יצחק אמר שבכוונת עמותת חוזה חדש (קריים מיניסטר) " אני רוצה להגיד לד"ר אביחי מנדלבלביט שיש הרבה סיבות לכך שהעסקה מטונפת. היא מטונפת משום שהיא פוגעת בעיקרון השוויון בפני החוק, משום שהתיק הזה של נתניהו על שלל ההסתות שלו כולל נגד בית המשפט, צריך בסופו של דבר לברר בבית המשפט ולא לטשטש דרך עסקאות טיעון.

היא מטונפת בגלל שהיא פוגעת באמון שלנו במערכת אכיפת החוק ובתפקיד היועמ"ש שגם ככה הוא הרס בשנים האחרונות שהוא משמש כיועץ משפטי. אני רוצה להסתכל קדימה ולהגיד ליועמ"ש: אנחנו מתכוונים השבוע להגיש תלונה במשטרה נגד ח"כ בנימין נתניהו ונגד פעילים מרכזיים בליכוד שהוא שלח להפריע ולרדוף את התובעת הראשית בתיקים נגדו עו"ד ליאת בן ארי, הם רדפו אותה ואת המשפחה שלה, זו הסיבה שבן ארי הולכת כמו בסיציליה עם מאבטחים כבר כמה שנים , לא יכול להיות שמי שעומד בראש התביעה שזה היועמ"ש מנדלבליט שיתן לנתניהו מתנה כזו כשנתניהו עומד בראש מערכת של אנשים של אנשים שהלכו והטרידו אותה ואת משפחתה עד כדי כך שהם טענו שהיא ישבה שבעה על מות אחותה הם טענו שאין שבעה ואין לה אחות.  אנחנו נגיש תלונה בנמשטרה ואם הוא מתכוון לחתום על עסקת טיעון ונגיד שעד שזה לא ייחקר, אי אפשר לתת לנתניהו עסקת טיעון."

"לא יכול להיות שמנדלבליט יתן לנתניהו מתנה כזו, כשנתניהו עומד מאחורי מערכת אנשים שהלכו והטרידו אותה (בן ארי)... אנחנו נגיש השבוע תלונה במשטרה ואם הוא מתכוון לחתום על עסקת הטיעון, נלך לבג"ץ ונגיד שעד שזה לא ייחקר, אי אפשר לתת לנתניהו עסקת טיעון"עו"ד אפרת ספרן: העסקה המבישה הנרקמת בין מנדלבליט לנאשם נתניהו קיבלה רוח גבית משופט העליון בדימוס אהרון ברק שצוטט בווינט כאומר: "צריך להפסיק את הקרע בעם. נתניהו *היה* מגדולי המגינים על מערכת המשפט".

בכותרת הושמטה בכוונה המילה "היה": נתניהו מגדולי המגינים על מערכת המשפט"

 כבוד השופט, פעם בעידן קדום נתניהו אכן היה ממגיני מערכת המשפט. באותו עידן שכוח אל הוא גם חשב כי שחיתות היא מקור כל הרע: "השחיתות כמוה כסרטן הצומח במחשכים."

הרבה מים רעים חלפו מאז בנהר. היכן היית כשנתניהו השחית ושיחת? היכן היית כאשר "המגן הגדול על מערכת המשפט" עשה כל שביכולתו לנתץ את אמינותה בעיני הציבור הישראלי כאשר טען ללא הפסק כי היא "מושחתת", "תופרת לו תיקים" ולוקחת חלק בהפיכה שילטונית?

איך יעלה על הדעת, כבודו, שאתה שדרשת את התפטרותו של יצחק רבין בפרשת הדולרים בחשבון הבנק הזר, מוחל כך לעבירות השוחד החמורות של נתניהו בנימוק של קרע בעם?

הקרע בעם שריר וקיים. עסקת הטיעון לא תפסיק אותו, היא רק תגדיל אותו.

בתקופה בה נתניהו הפך שקר לאמת ואמת לשקר ע"פ צרכיו הפוליטיים והישרדותו המשפטית, מה שנחוץ לעם הם צדק, אמת והכרעה שיפוטית בתיקי האלפים על ידי מערכת המשפט.

אתה, אדוני, הוא ניסיון לשפן נוסף מהכובע של נתניהו.

זקנתך מביישת את בחרותך."https://twitter.com/orlybarlev/status/1482413811789348865?s=20

לגלריית תמונות לחצו על קישור זה
צילום: עו"ד אפרת ספרן, נילי יהל, עזרא רחאנה