מוזאון פתח תקוה לאמנות גאה להציג

תערוכות חדשות שייפתחו בינואר 2022:

אשכול התערוכות המרכזי, "סיפורים אמיתיים", מציג מקבץ תערוכות יחיד של שישה אמניות ואמנים, אשר מציגות ומציגים סיפורים אסתטיים, תרבותיים, היסטוריים ורוחניים. "כל תערוכה מספרת סיפור בכך שהיא מכוונת את הצופה באמצעות מערך תצוגה מסוים; מרחב תצוגה הוא תמיד חלל נראטיבי", אמר תיאורטיקן האמנות בוריס גרויס. אשכול התערוכות "סיפורים אמיתיים" מציף באופן מודע וביקורתי את האופנים בהם הסיפור והאמנות מתקשרים למושגים של אמת וזיוף, ממשות ובדיה, הכרה, תעתוע ומה שמעבר לתודעה.   

                                                                   מקבץ התערוכות בחלל המרכזי

כרים אבו שקרה

כרים אבו-שקרה | מה שניצב לנגדי כפָָנים, באוצרות נטע גל-עצמון. אבו-שקרה
מציג תערוכת דיוקנאות, בעיקר עצמיים, הפורסים נראטיב של כאב, סערה וחוסר אפשרות לגעת ב"אני" אלא דרך ההכרה באחר ובאחרותו בגוף ובנפש כמו גם באחריותינו כלפיו.

גבי קריכלי

גבי קריכלי | שבעה חוקים לחיים, באוצרות אירנה גורדון. קריכלי יוצר בתערוכתו מרחב פיסולי חתרני, שבו הגבולות בין האמית והבדוי, המותר והאסור, המדעי והמדומיין, מטשטשים ומתערבלים במטרה לבחון מהלכים של ידע ושליטה, תרבות וכוח.

רעיה ברוקנטל,באדיבות האמנית ואורנית ארנון

רעיה ברוקנטל | פרק חלק, באוצרות אירנה גורדון. ברוקנטל בוחנת, באמצעות עבודות רישום, סאונד/שירה ומיצב, את הממשות כמערך משתנה של חלקים המתפוררים ונערמים. כשהיא שואבת מעולמות הקולנוע, הטלוויזיה, תולדות האמנות והעולם האמוני, היא מתחקה אחר המופעים הארציים של הרוחניות.

נעמה רוט

נעמה רוט |  מבוי, באוצרות אירנה גורדון. רוט יוצרת מקום מקביל לחלל ההנצחה שבבית יד לבנים שבקריית המוזאונים המושתת על יצירות אמנות הקיימות בו. התערוכה בוחנת את מרחב הזיכרון המרכזי בחוויה הישראלית, על ידי הצעה של חלל פנטסטי, מדומין ומתעתע המנוגד לחלל הממשי של בית יד לבנים.

שרון אזגי

שרון אזגי |  אטלס II, באוצרות אירנה גורדון. במיצב הווידאו-סאונד שלה, שרון אזגי מציבה מפת סימנים חזותיים וקוליים היוצרים יחד את תפיסתנו את היקום –את מרכז המערכת שלנו שהיא השמש – כחוויה פרטית, רליוגיזית, תיעודית ואשלייתית בו בזמן.

רעות אסימיני

רעות אסימיני | מיה ואני, בגלריה העליונה, באוצרות אירנה גורדון. שבעים העבודות בתערוכה הן חלק נבחר מתוך יומן רישומים שיצרה אסימיני כתגובה לתקופת הקורונה הנוכחית, יחד עם בתה הקטנה. ההלם הראשוני התחלף בתגובה מתעדת ופנטסטית למציאות החדשה של בידוד וסגר, ריחוק מהסטודיו, שהות אינטנסיבית עם תינוקת בת שנה וחצי וצריכת חדשות מוגברת.

בגלרית האוסף תוצג התערוכה עבודות על נייר: רכישות חדשות לאוסף מוזאון פתח תקוה לאמנות, בנדיבות הקרן ע"ש אלונה שטיין-מוריה, ובאוצרות מיטל מנור. האמניות והאמנים המשתתפים: נלי אגסי, מאיה אטון, הדס חסיד, טגיסט יוסף רון, פיטר יעקב מלץ, יוסי מרק, אבי סבח, שרון פדידה, מיה פרי, מרב קמל וחליל בלבין, ליהי תורג'מן.התערוכה הזאת תהיה פתוחה עד ה- 26.3.2022

מרב קמל וחליל בלבין
טגיסט יוסף רון

זוהי הפעם הראשונה בה מוצגת במוזאון פתח תקוה לאמנות תערוכת רכישות לאוסף. קרן הרכישות ע"ש אלונה שטיין-מוריה הוקמה על-ידי האמנית גילה שטיין לזכר בתה אלונה, אשר תמכה באמנות ישראלית ונפטרה בטרם עת. הקרן פועלת מזה 4 שנים ומתרכזת ברכישת עבודות על נייר של אמנים ואמניות ישראליים. לאחר שבשנת 2020 הקרן לא היתה פעילה, יזמית הקרן מצאה לנכון להרחיב משמעותית את היקף הרכישות והתמיכה באמנות המקומית על ידי שילוש סכום התרומה.