לאחרונה, ראש העירייה רמי גרינברג קיבל את ההחלטה הסופית לסגור את בית ספר "יד לבנים" הותיק בשכונת כפר גנים, הפועל לאורך כ-50 שנה.

יו"ר הנהגת ההורים בבית ספר שלומית פרוליך מדברת מדם ליבה:
לפי 9 חודשים החליטה העירייה לסגור את בית החינוך במטרה, כך נטען, לחזק את השכונה באמצעות הכנסת בית ספר אנתרופוסופי שיכיל כיתות א'-י"ב. אך הורי התלמידים אינם סבורים כך וקיבלו את הבשורה בזעם רב, חלקם אף הפגינו סמוך לבניין העירייה.
לאחר ההפגנה העירייה החליטה בינתיים שלא לסגור את הבית ספר, אלא שכאמור בחודש האחרון התקבלה ההחלטה והפעם זו נראית החלטה סופית. הורי הילדים אינם מוכנים לעבור על סגירת בית הספר הותיק לסדר היום ומתכננים מאבק.

זו החלטה שתגרום ליום אבל למערכת החינוך בעירנו ותעודת עניות ללוקחי ההחלטה.

בתקופה כל כך רגישה בצל הקורונה, כאשר הילדים כל כך רגישים מכל התהפוכות שלא קשורות לחינוך, לבוא ולפזר כ- 300 ילדים בבתי ספר אחרים, ליצור עומסים של כיתות ועומסים של תלמידים בכל כיתה זה נזק בחינוך העירוני פרופר. בכיתה עם פחות תלמידים תפוקת הלימודים גבוהה יותר!!!

איפה בעיית האלימות שכבר קיימת בבתי הספר גם ככה?

אני אומר לך מה טוב בבית חינוך כמו שלנו, שהוא בית חינוך מכיל, בית חינוך שרואה ומכיר כל תלמיד ותלמידה ואין שקופים. צוות מוביל ומערכת פדגוגית מהמובילות בעיר.

איך  ולפי אילו נתונים אנחנו נסגרים?

למה אנחנו נחשבים ל"מוחלשים"?

באמת שואלת כתושבת עיר זה נעים לשמוע שככה חושבים עלינו? שצריך לחזק אותנו אז מביאים בית ספר פרטי מאזור אחר בעיר כדי לחזק אותנו? נו באמת?

מעליב.

באזור שהפיתוח כאן מטורף והתכנון להפוך את כל רמת ורבר וכפר גנים למגדלים, איפה ילמדו כל הילדים? זה פתרון לסגור ואז לפתוח שוב? חד- משמעית פשע שאסור שיקרה!!!

והיא מוסיפה:

המחשבה צריכה להיות איך להעצים אותנו, לתת מחשבה לפתרונות שהצענו בהעצמה של בית החינוך שלנו.

נתונים שביקשנו לא נמסרו לנו ואלו נתונים שעליהם נתמכת הרשות מול משרד החינוך בהצגתם להצדקה לסגירה.

סגירת בית החינוך תהיה בכייה לדורות!!! אי אפשר לתת יד ולשחק ברגשות של כל כך הרבה ילדים.

אני כיו"ר ועד ההורים  גם אם ילד אחד בלבד יפגע רגשית לטווח ארוך מהסגירה בצורה כזו או אחרת, זה כשלון שלי."תגובת עיריית פ"ת:

ההחלטה על סגירת בי"ס יד לבנים היא בשיתוף משרד החינוך המצביע על קיטון תמידי במספר התלמידים שבגינם למעשה התלמידים בביה"ס מקבלים פחות הקצאות, פחות מורים ופחות תקציבים וזאת לאור העובדה הפשוטה כי בי"ס במדינת ישראל מקבל תקציב לפי מספר התלמידים הלומדים בו. מה עוד שבדיקות שביצענו לא מצביעות על גידול משמעותי באוכלוסייה באזור, בשנים הקרובות.

לטובת התלמידים והתלמידות, ובאופן מסודר, מושכל ומותאם מתגבשת תכנית לשילוב תלמידי בי"ס יד לבנים הוותיק במסגרות מתאימות ואיכותיות בסביבה הקרובה. במקביל וללא קשר ומתוך מגמה לחזק את החינוך הממלכתי באזור ייפתח במקום בית ספר ייחודי בשיטת הלימוד האנתרופוסופי בו ילמדו תלמידות ותלמידים מכיתה א' ועד יב'. בית ספר ייחודי זה ייתן מענה לתלמידים רבים המעוניינים ללמוד בגישה חינוכית זו. הקמת בתי ספר יחודיים מחזקים את מערכת החינוך בעיר ואת כלל האוכלוסייה בפתח תקוה. תלמידות ותלמידי יד לבנים שירצו ללמוד בביה"ס האנתרופוסופי יוכלו כמובן להשתלב בו.