קחו כמה רגעים מזמנכם, למען מטרה נעלה. 

בואו נדבר על מה שלא מדברים. על פגיעות מיניות בילדים.

מאת: יפעה אלבוים וליאורה פלד

מעכשיו, ובכל שבוע נאיר לכם זווית אחרת של עולמות הטראומה ובהן הטראומה המינית של ילדים. כדי להרחיב את התודעה וכדי שכולנו נדע לזהות  את הטראומה ואולי להתמודד איתה באופן מושכל וחומל כדי שיחד נעשה הכול למגר אותה.

אנחנו מזמינות אותך לעקוב אחרי הפרסומים שלנו.

שפר מזלנו ולמרות הפגיעות המיניות שחווינו, צלחנו מסע אישי שמאפשר לנו להיות כאן היום ולקחת חלק בשליחות מצילת חיים זו.

כידוע, פגיעה מינית גורמת לנזקים הרסניים שנצרבים בנפשו של הילדה או הילד, נזקים שגוזלים את הילדות ומגבילים את הבגרות בהרבה מישורים.

הניתוק החברתי שלנו מהשיח על פגיעות מיניות הוא בעצם ״מנגנון הגנה״ שפוגע בנו. ההקשבה לסיפורים קשים על פגיעות מיניות, חושפת אותנו לחוסר האונים מול החובה המוסרית בסיסית לפיה חובה עלינו המבוגרים לשמור ולהגן על ילדים מכל רע.

עובדה היא כי אנחנו המבוגרים עומדים קפואים וחסרי אונים מול המגיפה הזו, ממש כמו הילדים שנאלמים דום בזמן הפגיעה.

מטבענו קשה לכולנו להכיר בחוסר האונים שלנו, גם לנו כחברה, אז הפתרון החברתי הלא מודע שלנו הוא לשים מחסום להקשבה שלנו בשיח על פגיעות מיניות.

לשים לה גבול. גבול שישמור עלינו מהמפגש הזה עם חוסר האונים שלנו.

זה מנגנון ״ההגנה״ המדומה שלנו, כי במציאות הוא ״שומר״ עלינו מלראות את הפגיעות שמתרחשות תחת אפנו בילדנו ובילדים בסביבתנו.

חוסר האונים הזה הוא גם אישי, משפחתי, חברתי וגם מערכתי, והוא משמש בסיס איתן, לקיומו ושגשוגו של עולם מקביל זה, הפועל בדממה משתקת ומשתמש בחולשתם ובתמימותם של ילדים כדי לפגוע בהם.

גם אותם הילדים שנפגעו שבגרו וכבר הפכו לבעלי משפחות, שותקים ומנסים בכל כוחם לשכוח את מה שלא ניתן לשכוח, את מה שהגוף זוכר, את מה שהותיר בתודעה חותם ויצר מנגנוני הגנה מגבילים ומשבשי חיים. הם מנסים לברוח, להתכחש ולשכוח את הבהלה וחוסר האונים הכואב שנצרב בהם, את הבושה, את האשמה ואת הקול המושתק שלמרות ההסתרה, לעולם יבקש להשתחרר ואכן, בשחרור הקול נמצאים הריפוי האישי והחברתי.

הסטטיסטיקה הקשה של פגיעות מיניות בילדים, לא מתישבת עם הדממה השוררת בנושא, וחשוב שנבין שבעצם הסכמתנו לקרוא, להקשיב וללמוד, נפרצת דרך לריפוי החברתי שלנו מהמגפה הזו, ונולדת אפשרות לשחרור, להגנה ושמירה לילדים רבים, ולסלילת הדרך להשבת סדרי עולם למסלולם.

התופעה הזו נמצאת בכל מקום, שם ושם ושם וגם כאן.

אז בחרנו להעלות כאן את הנושא הכואב הזה ולעשות הכל כדי לעורר כל אחד ואחת מאיתנו, לחובה שלו/ה לשמור על ילדיו/ה ועל כל הילדים בסביבתנו, כדי שכולנו יחד נוכל להעלים את המגפה הזו מן העולם, כדי שבקולנו נרפא וכדי שבקולנו נביא ריפוי חברתי לחולי הזה ונעלים אותו מקרבנו.