טקס חשיפת שדרת כוכבי הפועל מחנה-יהודה ("המחנה") התקיים אתמול (רביעי) 15.12 במגרש "המחנה" ע"ש זכריה רצאבי ז"ל, פתח-תקוה. בהשתתפות ראש העיר פתח תקוה, רמי גרינברג, מנכ"ל הפועל, יורם אורנשטיין, יו"ר המועדון ד"ר אמנון מעבי, הכוכבים, בני המשפחות, מאמני ופעילי העבר.

את הארוע ארגן מועדון הפועל מחנה יהודה בשיתוף אגף הספורט. 
במהלך האירוע אותו הנחה רפאל חתוכה, נחשפו תמונות הכוכבים במבואה ובטריבונות ובסיום הטקס התקיים משחק פנימי של שחקני בית הספר לכדורגל של "המחנה".

 

יו"ר המועדון,  ד"ר אמנון מעבי היה נרגש ומאושר שהטקס ההיסטורי נערך בתקופת היותו יו"ר המועדון, ואמר כי הייתה לו הזכות לשחק בקבוצת הבוגרים לצד חמישה כוכבים (יגאל רצאבי וציון אהרוני ז"ל, יוחאי אהרוני, אופנהיים וביטרמן), אשר אחד מהם אף אימן אותו בקבוצת הבוגרים במשך שלוש עונות משחקים (אלקנה שמן ז"ל).

לדברי מעבי: "הטקס נערך בנוכחות מאות בני אדם וביניהם משפחות כולל דור שלישי כאשר הטקס חולק לשני שלבים. השלב הראשון נערך במבואת השחקנים בו נחשפו התמונות של זכריה רצאבי ז"ל, גדול מאמני ושחקני "המחנה", על שמו קרוי המגרש ע"י אילנה רעייתו תבל"א ובניה. לאחר מכן נחשפה תמונת הכוכבים ע"י שחקני העבר יוחאי אהרוני ועוזי ביטרמן בליווי ראש העירייה ויו"ר "המחנה" ד"ר אמנון מעבי.

בשלב השני אשר נערך במגרש בירך ראש העירייה עו"ד רמי גרינברג שהבין את חשיבות הטקס והעתקת השדרה למגרש תוך שהוא מקביל את הצלחתם במגרש כשחקנים ובחיים. חבר הנהלת ההתאחדות ומרכז "הפועל" הח' מיכאל וייסמן בירך את "המחנה" ביום חגו וכמי שליווה ומלווה את הקבוצה שנים רבות מכיר בחשיבות הרבה של האירוע והקבוצה בכדורגל הישראלי.

הכוכב יוחאי אהרוני, שחקן נבחרת ישראל בעבר בירך את הנהלת "המחנה" את פועלה "שזוכרים את הימים של הקבוצה של המדינה עם כדורגל שובה עין. יו"ר המועדון ציין בדבריו כי ערב היסטורי זה הינו הכרת הטוב לדור הזהב של "המנה" ומיתג אותו כמותג ספורטיבי-חינוכי.

לאחר הברכות חשפו בזה אחר זה השחקנים או בני משפחות הנפטרים את הכוכב התלוי בגדר היציע וקיבלו תשורה מיו"ר "המחנה" וראש העירייה.

בסיום הושר ההמנון ע"י כל המשתתפים ולאחריו שיחקו ילדי בית הספר לכדורגל של "המחנה".הנהלת "המחנה" בראשות ד"ר אמנון מעבי שמחה לבשר ולפרסם את רשימת 11 השחקנים שנבחרו לשדרת כוכבי "המחנה", אשר תלויים על הגדר העליונה של היציע, ונחשפו על-ידם או ע"י בני משפחותיהם בליווי שחקו קבוצת הבוגרים הנוכחית. זאת כאות הערכה והוקרה על החוויות השמימיות שהעניקו לנו כאוהדים וכתושבי השכונות  בשנים אלו, והיו למקור גאווה, הערצה וחיקוי. כיום פעילות ב"המחנה" קבוצת הבוגרים, שבע קבוצות במחלקת הנוער ובית-ספר לכדורגל.

להלן שמות הכוכבים שיונצחו על במבואת המועדון וכן במרחב החיצוני של הטריבונות:

1. משה "זיקו" גמליאל (שוער)–  שנים 1969-1963; יליד גני-תקווה, כיום תושב מחנה-יהודה.

2. שלמה בן-דוד ז"ל (מגן ימני) – 1970-1963; יליד ותושב מחנה-יהודה עד יום מותו.

3. שלמה "צובי" שרעבי ז"ל (מגן שמאלי) – 1969-1958; יליד מחנה-יהודה ותושב שעריה עד יום מותו.

4.  מאיר "מיס" כהן (בלם) – 1969-1963, שחקן נבחרת ישראל; יליד גני-תקווה ותושב פ"ת.

5.  ציון אהרוני ז"ל (בלם) – 1970-1963; יליד מחנה-יהודה ותושב פ"ת עד יום מותו.

6.  צבי "צביקה" אופנהיים (קשר) – 1972-1966; יליד שיכון מפ"ם ותושב פ"ת.

7. עוזיאל "עוזי" ביטרמן (בלם/מגן ימני) – 1975-1964 מזה שש שנים קפטן, יליד פג'ה.

8. יוחאי "גארינצ'ה" אהרוני (קיצוני ימני) – 1969-1960, שחקן נבחרת ישראל ואלוף אסיה (1964); יליד מחנה-יהודה ותושב ראש-העין.

9. אלקנה "קוני" שמן ז"ל (קשר) – 1958-1956, 1969-1962; קפטן הקבוצה "הברזילאית", יליד ותושב מחנה-יהודה עד יום מותו.

10. בנימין "בני" רצון (חלוץ מרכזי) – 1968-1960, שחקן הנבחרת; יליד שעריה ותושב פ"ת.

11. יגאל רצאבי ז"ל (קשר שמאלי) – 1976-1960; יליד ותושב מחנה-יהודה עד יום מותו.