אמש (רביעי) נערך בהיכל התרבות פתח תקווה אירוע הענקת פרסי מפעל חיים של אמ"י, האירוע באירוע המסורתי  התקיים בשיתוף עיריית פ"ת אשכולות אקום והפי״ל שחודש אחרי שנת הקורונה. 

 זכו 22 אמנים בפרס מפעל חיים:

שלמה ארצי (ממייסדי אמ"י), חבורת "זהו זה" (אבי קושניר, גידי גוב, דב גליקמן, מוני מושונוב, ושלמה בראבא), גברי בנאי, דני סנדרסון, חיים משה, יונה אליאן, מלכה חג'בי, שימי תבורי, שלומית אהרון, שרה כהן, ג'וליאן שגראן, יעקוב שפירו, איל באיער, בלהה מס, מנשה לב רן, רפי טילור. המפיקים משה אדרי וטמירה ירדני יזכו בפרס מיוחד על תרומתם לתרבות הישראלית.

ארצי, ממייסדי אמ"י קיבל את הפרס מידיהם של שר התרבות חילי טרופר, יו"ר אמ"י היוצא יענקל'ה מנדל, מנכ"ל היכל התרבות פ"ת אריה ימיני ויו"ר ההיכל דליה אוחיון. כמו כן קיבל אות הוקרה מיוחד מידיו של חנן יובל לציון 40 שנה להקמת האיגוד. ארצי הנרגש אמר כי הוא גאה להיות חלק ממשפחת האמנים ומקבלי הפרס, וקרא לאיגוד להמשיך בפועלו ולשמור על אמני ישראל.

את הפרס למפיקה טמירה ירדני העניק יואב צפיר, ומשה אדרי קיבל את הפרס מידיו של ציון ברוך. על הבמה נרשמו גם איחודים מרגשים של שלישיית "הבנאים" – גברי, אורי ובועז, שביצעו יחד את "זאת שמעל למצופה" (שכתב אחד מחתני הפרס, דני סנדרסון).
 האיחוד השני של משפחת כהן המורחבת – יזהר, ורדינה, פנחס וחופני שחגגו את זכיית הפרס של אמם שרה כהן.

בין האורחים והמכובדים שהגיעו אתמול לטקס נכחה גם קבוצה מיוחדת – ההיכל שמח לארח את דיירי הדיור המוגן של "מגדלי הים התיכון" שאף זכו לסיור מיוחד לפני הטקס במרכז העירוני להנצחת השואה ע"ש רות טטרקו הממוקם בהיכל.לגלריית התמונות מהאירוע - לחצו על קישור זה