פרשה חדשה מסעירה את העיר, ראש העירייה רמי גרינברג סגר הערב את רחבת בי"ס בית יעקב ברחוב החמישה שבשכונת שערייה.

ברחבת בית הספר היה צפוי להתקיים, הערב, שמחת בית השואבה בהשתתפות מרנן הגר"ש בעדני, הגר"ש מחפוד, הגר"ש ששון והגר"ז עוקשי ראש ישיבת ברכת אברהם וכמו כן הזמר ציון גולן.

בצעד יוצא דופן ראש העיר וסגנו הרב אליהו גינת, סגרו כאמור במנעולים את מתחם שמחת בית השואבה של העדה התימנית אירוע בו היו אמורים להשתתף: הרב שמעון בעדני חבר מועצת חכמי התורה הרב שלמה מחפוד והרב ששון כהן רב שכונת קרית הרב סלומון , בראשות הרב אורי עומסי.

מארגני האירוע טוענים כי מדובר בהתנכלות מצד ראש העיר שלטענתם הורה לסגור את האירוע ואכן שליח רכוב על אופנוע לבוש בחליפות מהודקות, מטעמו של ראש העירייה הגיע למקום כדי להודיע כי ראש העירייה החליט לסגור את האירוע והמקום נעול בשרשראות.
הקשר בין הרב אורי עומסי שכאמור יזם את האירוע אמש, לגרינברג התחיל בבחירות לעירייה. עומסי היה פעיל מרכזי ואיש סוד של גרינברג במערכת הבחירות וניהל את המטה בכל הקשור לגיוס חרדים, הפגיש אותו עם אנשי דת ורבנים. לאחר מכן כשגרינברג נבחר, עומסי שימש כיועץ בלתי רשמי ולאחר מכן פעל במקפ"ת כמנהל שלוחה במתנ"ס קהילתי חרדי בעיר.

לפני מספר חודשים עבר חתול שחור בין השניים וגרינברג פיטר אותו מתפקידו ממקפ"ת.

שוחחנו עם הרב עומסי כדי להבין מדוע לדעתו גרינברג אסר על קיום האירוע:

" 10 שנים האירוע הזה מתקיים, כל שנה האירוע שגינת וראש העיר ועוד לפני שנהיה ראש העיר האירוע מתקיים עם אותו אומן וואותו הקהל השאלה שצריכה להישאל מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות?, אני שואל אותך.
 

זו התנכלות אישית, הוא פיטר אותי לפני חודשיים ממקפ"ת, זו רדיפה פוליטית הם טוענים שאני מהווה עליהם איום פוליטי, אוקיי בסדר גמור, למה אתה מעניש את אלפי החוגגים מהציבור התימני? מה הסיבה האמיתית?

הסיבה שגרינברג אסר את קיום האירוע שעתיים לפני, זו ההתנהלות של גרינברג, הרי בהתנהלות ראויה ששואלים אותו יש לך משהו נגד האירוע הזה הוא אומר – לא. יש לנו אישור, בטיחות, אישור מהנדס, שכרנו חברת אבטחה באישור המשטרה."

מה מפריע לגרינברג אצלך?

"הוא לא חשב שאקבל תמיכה רבנית מקיר לקיר, ראש עיר בישראל מגיע לרב שכונה ומדבר על פעיל, אז אם הוא מדבר על פעיל קטן בשערייה, זה אומר שהפעיל הזה מפריע לו, זה אומר שהפעיל לא קטן והרב זורק אותו מכל המדרגות. הרב אומר לו שהנציג זה אני, לא פעם ולא פעמיים.

אני מקבל תמיכה רבנית מאד חזקה אם זה מועצת חכמי התורה שזה הגוף הההנהגתי והרוחני של ש"ס ואם זו רבני העיר פתח תקווה. הוא משתגע שיש לי קופת חסד, קופת צדק שהיה לי שותף, חבר המועצה הרב צאלח ז"ל וביחד הקמנו קופת חסד. והוא לא מבין איך אנחנו עושים את כל הפעילות, גם האירוע אתמול, מבלי לבקש שקל אחד מהאנשים או מהעירייה ואיך אנחנו מארגנים אירועים למגזר המסורתי, דתי והחרדי, איך אנחנו מחלקים מצרכי מזון ותלושים לנזקקים לא פעם ולא פעמיים בשנה ויותר מהכול:

הוא לא רגיל שהשם שלו רמי גרינברג לא כתוב למטה במודעה, הרי בכל שלט הוא כותב את השם למטה, אני נוגע בהרבה אנשים. העירייה נעזרה בי להשגת מחוללי חמצן לחולי קורונה, הקופה שלי ממנת סיוע ברופא ד"ר לוינגר מנתניה.
מאות האנשים שהגיעו אתמול לא הגיעו כדי לראות אותי, הוא עשה לי קמפיין בחינם."

עומסי פרסם הודעה בנושא:

לשאלת רבים: מה קרה⁉️

זה עשור בו אנו מקיימים בחסד ה' יתברך את האירוע הגדול והמרכזי לאחיי בני יהדות תימן, אירוע שכולו אומר כבוד! אירוע שלא התרחש לפני כן, על טהרת הקודש, בהפרדה תוך הקפדה על כללי הצניעות בו משתלב בעיקר הקבלת פני רבותינו חכמי עדת תימן זצוק"ל ויבדלחט"א, לפני כן לא היו רגילים למראות אלו כאשר על במה אחת יושבים זקני ומאורי העדה, משהו ברמה אחרת לגמרי, יאמר לשבחו של ידידי שלוחא דרבנן ח"כ הרב אוריאל בוסו שהיה הדוחף והמדרבן ודואג ל 85% תקציב מידי שנה!
לא הלאה אתכם, אך אלפי תושבים ומחוצה לה היו מגיעים, נהנים, שמחים, ומחכים לשנה הבאה.
נו, מה קרה?
מאז שעלה רמי גרינברג ראש העיר וישב על כסאו, לא נח ולא זע להפריע, לקצץ, להתחשבן ולהתקמצן על חשבון הציבור החרדי בכלל והספרדי בפרט!
מחפש בציציות, מפלה ורודה במנהלי וראשי המוסדות, רודף כל מי שלא מיישר עימו קו. מבטיח ולא מקיים, דורס כל הסכם ובלי להתנצל...
וא הגיע תורי!

חברים אחיי היקרים;
האירוע שהיה אמור להתקיים ניתן לו האישורים הנדרשים!!

1. אישור משטרת ישראל על קיום האירוע.
2. שכרנו חברת אבטחה ליום האירוע שהעירייה מקבלת שירותיה (הופננו לחברת אברוחה שהציע לנו יריב סנדלון)

3. הודענו להנהלת רשת החינוך התורני מראש (למעלה משבועיים לפני קיום האירוע ולפני פרסום המודעות)
4. חיים ויצמן יועץ הבטיחות הביא לנו אישור לאחר סיור במקום ל 500 איש (כאשר המשטרה הביאה אישור בכתב  מהתחלה ל 1000 איש) כאשר יועץ הבטיחות הגביל ל 500 האישור תוקן ל 500 משתתפים בו זמנית

5. למרות השמועות, בררתי עם ידידי צדוק בן משה סגן ראש העיר האם ישנה התנגדות מצד ראש העיר? התשובה הייתה שלילית!

6. אחים יקרים לא תיפול רוחכם, 10 שנים המעמד המשגב מתקיים, השנה הקב"ה שלח 2 שליחים שיפריעו ויתנכלו לאירוע כי שמותם לא מתנוססים במודעה! (כמובן שלא הייתה לנו שום התנגדות חלילה אילמלא היו מתקצבים ולא מחרימים, וכידוע שלחנו בקשה כמתבקש) בשנה הבאה אי"ה נקיים את האירוע ברוב פאר והדר מוכנים עם חוות דעת משפטיות מבעוד מועד - נכון, הערכנו אך לא ידענו מספיק בידיעה ברורה שפניהם להריסת שמחת החג לבני עדת תימן המפוארה, בגלל שיקולים פוליטיים וציניים. חבל.
7. קיבלתי מאחד הקבוצות שראש העיר כתב שמו"ר הרב בעדני היה בירושלים ולא התכוון כלל להגיע!
נכון, מו"ר הרב שמעון בעדני היה בירושלים משעות הבוקר המוקדמות, ובשעה 21.00 היה אמור היה להגיע לאירוע שלנו, להזכיר לראש העיר שהוויז מכיר את הדרך לפ"ת, לנווה ירק פחות.
מיד התקשרנו והודענו באחריות לכלל הרבנים שלא להטריח עצמם למעמד כאשר באופן בריוני נסגר.
לא הפלא על ראש העיר 
הפלא על הכשרות האוטומטית של "המשגיח כשרות" הלבוש באיצטלא דרבנן  
עכשיו יותר מובן הלכה למעשה "דעת בעלי בתים היפך דעת תורה" כשאתה לא סופג גירסא דינקותא קשה לך להבין מושגי שמחת התורה מה היא.

בברכת ופרוס עלינו
אורי עומסי      

יצויין, כי כפי שדיווחנו היום לראשונה, חרף החלטתו לסגור את האירוע של העדה התימנית, גרינברג בעצמו השתתף באירוע במרכז תורה חברון שבו חגגו כ-300 חרדים מהעדה האשכנזית את חג הסוכות ושמחת בית השואבה.

גורמים המקורבים לרב עומסי אמרו: "שוב התנכלות אדירה פעם אחר פעם לציבור הדתי והתימני! שוב התנכלות נגד מפעליו הכבירים של הרב אורי עומסי שמוסר נפש למען ציבור התושבים."

אחד המארגנים ל'קו החרדי' "אנו עותרים לבית המשפט. שוב, רמי גרינברג פועל משיקולים פוליטיים תוך פגיעה בגדולי הדור הספרדים שאמורים להשתתף במעמד ופגיעה בציבור. אין אירועים בעיר ואין שמחות בית השואבה לציבור הספרדי כלל".

מדוברות העירייה נמסר "מדובר באירוע פרטי שנקבע באופן אבסורדי בשטח ציבורי שנמצא באחריות העירייה - ללא תיאום עם העירייה וללא ההרשאות הביטחותיות שכרוכות בתיאום שכזה. לדוגמא, במקרה של אסון חלילה - העירייה תדרש גם מן הסתם לתת תשובות, בעוד שהאירוע בכלל לא תואם מול הגורמים הרלוונטיים ברשות. ככל שיתבצע תיאום מול העירייה, כפי שנדרש בכל אירוע מסוג זה, הנושא יבדק ויוחלט לגביו בהתאם."

 

פתח תקוה עכשיו: "אנו חוקרים את הסיבות לביטול האירוע - מצטברים בידנו עדויות ומידע רחב היקף. בסיום התחקיר נפרסמם ברבים.