מרכז לאלמנים אלמנות עם ילדים יתומים נחנך השבוע בפתח תקוה!
המועדון פרי יוזמת אמיצים (הארגון הישראלי לאלמנים אלמנות ויתומים צעירים) והרשות לביטחון קהילתי בעיר בניהולו של שלומי ערה.

 

ארגון אמיצים הוקם ביולי 2017  על ידי הדס דיסין גליק, על מנת לייצר קהילה רשמית לאוכלוסיית צעירים ב אובדן מגן - אובדן אב או אם לילדים קטנים. קהילה שתתן מענה חברתי לאומי, תייצג את צרכי הקהילה הייעודיים והייחודיים ותדאג לזכויות של קהילת האלמנים והאלמנות הצעירים עם ילדיהם היתומים (מתחת לגיל 18). 


בשת''פ עם הרשות לביטחון קהילתי, הארגון מקים מרכזים קהילתיים אזוריים וארציים של תמיכה וכלים מקוריים על מנת לבנות מחדש את שגרת החיים שנגדעה למשפחות שחוו אובדן מגן. 
בכל מועדון ישנם פינות מרגוע ומשחק להורה וילדיו, מטבח מפנק של סבא וסבתא, חוגי העשרה רב גילאיים וחצר לסטלבט.
כל מועדון מלווה באנשי מקצוע מומחים ומתנדבים בוגרים. 
בשיתוף פעולה עם הרשות לשירות אזרחי לאומי שולבו במועדון בפתח תקוה גם גרעין של שמונה בנות שרות לאומי שיתנדבו במועדון ובבתי משפחות האלמנים האלמנות והיתומים הצעירים בעיר.
פרויקט אמיצים הנו חלק מתפיסה כוללת של החוסן הקהילתי, מעצם העיסוק במשפחות החסרות אב או אם.רמי גרינברג ראש העיר הודה לכל השותפים. לשלומי ערה על הנכונות ואימוץ הפרויקט תחת המחלקה ברשותו, ולאורן נחמיה מנהל השירות לאומי אזרחי ברשות לביטחון קהילתי במשרד לביטחון הפנים.

המרכז שוכן ברחוב שפירא 26
ההצטרפות בפניה ישירה של הצוות לכלל המשפחות שעברו אובדן מגן, וההורה בגיל 25-45 ולו ילדים בגילאי 6-14.