תכנון ברית מילה – כל מה שצריך לדעת!

ברית המילה מסמל את הברית שהרך הנולד כורת עם בוראו כשהוא מסיר מעליו את העורלה ומשתחרר מכל מה שעלול לעכב ולהכביד עליו בחייו כאדם עצמאי שפועל בעולם. ברית המילה פועלת גם במישור הרוחני כשהתינוק נאלץ להתמודד עם כאב שמכין אותו לכאב שיחווה כשיצאו השיניים ויהיו אבעבועות רוח וכו', בברית המילה הילד זוכר את הזיכרון החשוב הראשון שלו - שהכאב עובר ואין מה להתרגש ממנו.

גם ברמה הפיזית, כפי שמחלות הילדים בונות את המערכת החיסונית של ילדינו, כך גם לברית יש השפעה על תהליך קרישת הדם בגוף, דבר שלמרבה הפלא מתרחש בדיוק ביום השמיני של חיי התינוק, היום בו הוא נימול.

שום דבר לא במקרה. כפי שהתינוק ביום הברית פוגש לראשונה את בוראו הן במימד הרוחני והן בגשמי, כך גם לגבי משפחתו. ביום הברית התינוק פוגש לראשונה את משפחתו המורחבת, החברים וכל האנשים היקרים שהולכים ללוות אותו במהלך החיים שלפניו..

אבל איך עושים את זה בימים טרופים אלה כשמגפת הקורונה מרחפת מעל כולנו ומסרבת לעזוב? איך נוכל לשמור על הסבא והסבתא ועדיין לאפשר לרך הנולד לחוות מפגש ראשון שמח ומרגש עם המשפחה וכל החברים?

בוחרים אולם אירועים בפתח תקווה

לפני שאתם מתכננים איך לשמור את הנחיות משרד הבריאות ולוודא שיום השמחה שלכם לא הופך אסון עבור מישהו אחר – צריך לבחור אולם אירועים בו תקיימו את האירוע. יש לא מעט אולמות אירועים בפתח תקווה והדרך להישמר ולשמור שונה ממקום למקום, בהתאם לאופי המקום והאפשרויות הקיימות במבנה. במקום לערוך חיפוש מייגע בין אולמות האירועים השונים, מומלץ להיכנס לפורטל אולמות אירועים שכבר סינן עבורכם את המידע ומציג מספר אופציות רלוונטיות שמתוכם תוכלו לבחור אולם אירועים מתאים.

נסו לדוגמה את - האתר הזה שמציע אולמות אירועים בפתח תקווה שמתאימים במיוחד עבור ברית מילה או בריתה, אבל בהחלט יכולים להתאים עבור כל סוג של אירוע קטן.

מאחר ואנחנו בימי קורונה ולא בטוח שכל אולמות האירועים בפתח תקווה חזרו לפעילות סדירה, כדאי לעשות בדיקה גם – בדף הזה שמרכז רשימת אולמות אירועים פעילים. הקורונה הנחיתה מכה קשה על כל ענף האירועים בישראל, יש לא מעט אולמות אירועים שנסגרו במהלך הסגרים שהיו, יש כאלה שהקפיאו את הפעילות כי עדיין לא הצליחו להתאושש מהמכה הכלכלית שנחתה עליהם עם פרוץ הקורונה. ברשימת אולמות האירועים בקישור למעלה תוכלו לראות איזה אולמות אירועים רלוונטיים כרגע לקיום אירוע, והרשימה הזו מתעדכנת כל הזמן בהתאם למצב וההתרחשויות בשטח.

מה השלב הבא?

אחרי שסיימתם עם המשימה של סינון אולמות אירועים בפתח תקווה ובחרתם את המקום בו אתם הולכים לקיים את האירוע – עכשיו צריך לבדוק מה ההנחיות והמגבלות שלפיהם אולם האירועים נוהג. נכון שכל אולמות האירועים אמורים לקיים את אותן ההנחיות לפי מה שמשרד הבריאות קובע, אבל כולנו מבינים שבמבחן המציאות הדברים לא תמיד ככה.

זכרו – אולם האירועים יעשה הכל כדי לרצות אתכם, בימים קשים אלו כל אירוע הוא הכנסה קריטית שמספקת לאולמות האירועים עוד טיפה אוויר לנשימה. כדי לבדוק את מדיניות האולם כפי שהיא תבוא לידי ביטוי במבחן המציאות, נסו לשאול אותם לגבי קרוב משפחה שלא התחסן וגם לא חלה בקורונה בעבר, ולכן ע"פ הנחיות משרד הבריאות הוא לא יכול להיכנס לאירוע. הסבירו שמדובר באדם שמאוד חשוב לכם ובדקו האם נציגי האולם יגלו גמישות ובעצם יעידו על כך שהם לא מתכוונים לאכוף את הנחיות משרד הבריאות באופן הרמטי.

גלו אחריות בלי סיכונים מיותרים

במידה ונוכחתם לגלות שלא יהיה באפשרותכם להבטיח לכל האורחים ביטחון והגנה מפני הדבקה בקורונה, גלו אחריות ואל תעמידו אף אדם בסיכון מיותר. אפשר לעשות מפגש אינטימי מצומצם אצלכם בבית, עבור האורחים שלא יכלו להגיע לאולם אירועים. כך לא תפספסו את המפגש המשפחתי כפי שהוא היה אמור להיות, וגם לא תפספסו את הצ'ק שאותם קרובים היו אמורים לתת לכם באירוע. אין מה לעשות, אירוע ברית מילה אמור להיות רווחי וגם על זה צריך לחשוב.

אירוע רווחי כשמתכננים נכון. אירועי ברית ובריתה ברוב הפעמים הם אירועים רווחיים שאם ההורים יתכננו אותם נכון הם יוכלו לצאת ברווח ולקבל תנופה קטנה לקניית הציוד שנדרש לדייר החדש.

הרי לכם כמה טיפים והמלצות בנוגע לתכנון אירוע ברית מילה באופן חכם:

לא לשכוח..

העבודה האמיתית מתחילה לאחר שנגמר האירוע וסימנתם וי על אירוע הברית. עכשיו תוכלו לגשת בנחת לביתכם ולהתחיל להבין את הצעדים הראשונים של בנכם בעולם. אל תשכחו לעשות סבב טלפונים קצר בו תודו למוזמנים שהגיעו לכבד אתכם באירוע, לכו תדעו איזה טיפ חשוב תקבלו בשיחת הטלפון הזו.. אתם בדיוק בשלב שכל פיסת מידע יכולה להיות חשובה לשימוש בשעת הצורך.