אחד המטופלים של המרפאה, העובר כעת טיפולי כימותרפיה, נזקק לתרופה חדשה ונדירה לטיפול בתופעות הלוואי שהוא חווה. תופעות הלוואי של טיפולי כימותרפיה כוללות בין היתר בחילות והקאות, צרבות, פצעים בפה ותופעות לא נעימות נוספות. התרופה התעכבה בהגעה לבית המרקחת, והמטופל לא הספיק לאסוף אותה בטרם אושפז בבית החולים להמשך טיפולים כימותרפיים.

מנהלת בית המרקחת במרפאת בקרמן, לובנה טהאא, החליטה לנסוע לבית החולים במיוחד כדי להביא למטופל את התרופה. זאת כדי למנוע ממנו סבל מיותר שהתרופה יכולה לחסוך. לובנה הגיעה לבית החולים, שם פגשה את אשתו של המטופל, והעבירה לה את התרופה הנדרשת.

במקרה נוסף של שירות מעל ומעבר בבית המרקחת של מרפאת בקרמו של 'כללית', היה צורך ברקיחת תמיסה מיוחדת עבור מטופל בבית המרקחת המיוחד בבית דגן. התרופה מיועדת עבור מטופל שעובר  דיאליזות ברמה יומיומית. בשל מחסור באחד המרכיבים של התמיסה, לא יכלו לרקוח עבורו את התמיסה בבית דגן לפני סוף השבוע. המטופל ובני משפחתו, שהיו זקוקים לתמיסה עבור דיאליזות במהלך סוף השבוע היו אובדי עצות. הרוקח עמית טל מבית המרקחת בקרמן נסע במיוחד ביום שישי בבוקר עם המרכיב החסר מבית המרקחת בפתח-תקוה אל בית המרקחת בבית דגן, וחזר עם התמיסה המיוחדת עבור אותו מטופל. באותו בוקר יום שישי הגיעה אשתו של המטופל לבית המרקחת, כדי לקחת את התמיסה המיוחדת.

מנהלת הרוקחות של שירותי בריאות 'כללית' מחוז דן-פ"ת, איריס שביט סיפרה: "מרגש לשמוע את הסיפורים הללו על הרוקחים שלנו. זה כמובן לא חלק מהגדרת תפקידם לנסוע מרחקים באופן עצמאי, כדאי להביא תרופות למטופלים. אבל היוזמה שלהם והאיכפתיות שהם מפגינים כלפי המטופלים שלהם היא באמת מעוררת השראה".