אתמול בערב, רגע לפני הצפירה, נערך מפגש מרתק בבית משפחת זורע בפתח תקווה, במהלכו גדעון קלפשטוק סיפר על אחיו התאום בינימין שנפל במבצע קדש.

סיוון וירון זורע אירחו בביתם  את גדעון קלופשטוק תושב העיר בן ה-80 איבד את אחיו בנימין  בקרב אבו-עגילה במערכת-סיני (מבצע קדש) ביום כ"ז בחשון תשי"ז (1.11.1956)

בנוסף לשם גדעון, החליטו ההורים לתת לבנם את שמו המלא של הסבא, גוסטב קדש. כך שהגוסטב הפך לגדעון והקדש נשאר. עד שאחיו נפל במבצע קדש, גדעון לא ייחס לכך כל חשיבות. רק לאחר האסוןקיבל השם הנוסף משמעות כפולה

גדעון קלופשטוק בבית משפחת זורע


הקשר בין גדעון לבנימין היה קשר חזק והדו הכלל לימודים משותפים בחיפה הרחק מבית המשפחה בירושלים והקמת קיבוץ שעלבים עם גרעין הנח"ל

גדעון ואחיו היו ממקימי הארץ, לחמו כבר בהגנה, וגדעון עד לבנון השנייה עוד היה בשירות פעיל - יש לו אות מכל מלחמה שלחמנו בה.

גדעון סיפר על התאום הקרוב שאיבד לפני 65 שנה. על הגעגוע שעוד חיי איתו. על השטויות שנהג לעשות כילדים, על כך שאהבו למתוח אנשים בעזרת הדימיון החיצחוני שביניהם בין היתר אצל הרופא שיניים.

גדעון סיפר על ארוסתו של בינימין שבקשר איתם עד היום, על שהיה האחרון לדעת שאחיו נפל כי היה גם הוא בלב הלחימה, וכיוון שהיו זהים לעיתים כשהסתכל במראה גדולה באמצע רחוב, היה בטוח לרגע אחד שבינימין חוזר. הוא סיפר על שלבנו קרא גיל-אחי כי המון שנים לא יכול  היה להוציא את השם של אחיו מפיו, ובכלל לספר עליו..

צילום: אתר יזכור

נראה כי גדעון התרגש מאד מההזדמנות שניתנה לו לספר לנו ויתר האורחים התרגשו גם הם ושמחו על ההזדמנות לשמוע את סיפור החיים המרתק שלו ושל אחיו התאום, מבעד לסיפור שלהם, היה ניתן ללמוד על  סיפורה של המדינה.

סמדר לוי חרמוני שהשתתפה במפגש סיפרה: "זה היה מפגש מדהים ועצמתי.

מצחיק ומעורר השראה.

מרגש וכואב.

בערב הזה הרגשתי שהחלום שעומד מאחורי ׳האחים שלנו׳, אותו חלום שחלמו אחים שאיבדו את היקר להם מכל, מתגשם.

תודה לגדעון, על השיתוף העמוק והמיוחד ולמשפחת זורע שפתחו את הבית ואת הלב וזיכו אותנו בהזדמנות הזו.