לפני עשרה ימים, במוצאי שבת ה-20/3/21 נפתחה התערוכה "דבר אלי בפרחים" - פרחים למען אהבה. נשים ואביב."


התערוכה נפתחה ב 20.3 בהשתתפות  מר אריה ימיני מנהל אגף התרבות ומנ"כל היכל התרבות, גב" דליה אוחיון יו"ר הנהלת היכל התרבות, גב' אלונה שלייפק - מארגנת ואוצרת התערוכה, ו - 20 אמנים מכל רחבי הארץ שהציגו את העבודותם ואורחים רבים.

אחת מהאמנים המשתתפים  - מילנה מגזיניק, ילדה בת 12,  תושבת פתח תקוה. עבודותיה מאופיינות במקצוענות ובתפיסת עולם עבודותיה מאופיינות בתפיסת העולם בזווית אחרת.

מלניה מגזיניק בת ה- 12 עם הסבא, ראש העירייה ומנכ"ל היכל התרבות אריה ימיני

תערוכת "דבר אלי פרחים" המוצגת בחלל היכל התרבות פתח תקווה  מציגה עבודות של אמנים ישראלים ותיקים וצירים, בתחילת דרכם ומהווה פסיפס מגוון של סגנונות וטכניקות שונות.

אוצרת התערוכה אלונה שלייפק הקפידה לתת לכל אמן הזדמנות להביא את מעורבותו האישית בנושא התערוכה. ואכן התוצאה מרשימה במיוחד. הציורים נוגעים בכל סגנונות האמנות במוטיבים הלוקחים אותנו לעולם המופלא של אהבה ורגשות, עולם האישה, פרחים ואביב תוך כדי שימוש בכישרון ציורי מיוחד.

אלונה שלייפק: "פרחים מושלמים בדיוק כפי שהם נוצרו בטבע, כל פרח בנפרד  - הוא יצירת מופת, שבה אתה יכול ליהנות ולהתפעל. הם כל כך שבירים,  כל כך קל להרוס אותם, אם לא שומרים אליהם. זה כמו הרגשות שלנו וכל כך דומים בנו." 

פרחים. נשים, אהבה ואביב....הכל שזור בתערוכה  "דבר אלי בפרחים" ובחלום אחד ובתערוכה "דבר אלי בפרחים" האמנים מספרים את הסיפורים והרגשות שלהם דרך עבודתם.

בין האמנים בתערוכה ראינו אמנית מוכרת, קסניה אורלובה שעימה שוחחנו לפני שנה במסגרת כתבה שפרסמנו לפני כשנתיים.

 אורלובה מספרת על התערוכה: "תערוכה ססגונית, רשימה ארוכה ומכובדת של אומנים מוכשרים  ויצירות מעניינות. לא מעט ציורים שמשכו את עיניי.

היה מאוד מרגש לראות את כל העבודות. לאחר סכנת הקורונה וההסתגרות בבתים ולפתע, כמו באביב- הכל מתחדש ופורח. אווירה מיוחדת במינה. מזמינה וממליצה להגיע וליהנות מאמנות. תודה רבה ל גב' אלונה שלייפק - מארגנת ואוצרת התערוכה מר אריה ימיני מנהל אגף התרבות ומנ"כל היכל התרבות, גב" דליה אוחיון יו"ר הנהלת היכל התרבות וראש העירייה רמי גרינברג."

קסניה אורלובה

התערוכה "דבר אלי בפרחים"  - פרחים למען אהבה. נשים ואביב ומדוע אנחנו נותנים פרחים לאהובים? תערך עד התאריך 24/4

 

האמנים המשתתפים:

מילנה מגזיניק

יורי רבובסקי

דריה צירולניקוב

אלנה בונק

דריה לבובסקי

ילנה מקונוביצקי

ליקה וול

קסניה אורלובה

מריה גונצ'ר

מריה בססונוב

ילנה ברודיאנסקי

קטרינה סמונוב

אוקסנה סימונוב

לודה ברנשטיין

יוליה נס

זיני יוסופוב

ילנה לוגובינסקי


עיצוב בלונים של האמנית יוליה נס