חני, אלמנתו של דורון שוהם ז"ל, תושב העיר שנפטר ממחלת הקורונה, יזמה תערוכה עם צילומים פרי יצירתו בסיוע צוות מינהל התרבות ובעידודו של ראש העיר רמי גרינברג, אשר אמר: "דורון שוהם, איש עם לב רחב וכשרון גדול נפטר בטרם עת. התערוכה המוצגת בימים אלה בימים אלה בהיכל התרבות חושפת לנו ולו במעט, מי היה דורון וכיצד הוא התבונן על העולם שסביבו".

התערוכה תוצג בהיכל התרבות, בהתאם להנחיות התו הסגול.

בתאריך 07/04/2020 דיוחנו על פטירתו של דורון בגיל 37 בלבד, בבית חולים השרון.

שלושה ימים לאחר מכן פרסמנו ידיעה נוספת כשהסתבר כי מדובר בדורון שוהם ז"ל עם הספד של רעייתו חני.

אלו הדברים שחני שוהם ביקשה לספר על דורון:
 

זוכרים את דורון.

דורון שוהם ז"ל, יליד ותושב פ"ת, התמודד בגבורה עם מחלת הסרטן ונפל קורבן למגפת הקורונה. לזכרו, עולה בימים אלה תערוכת צילומים בהיכל התרבות פ"ת, עם תמונות נבחרות שצילם לאורך השנים – התערוכה בסיועו הרב של רמי גרינברג ראש העיר פתח תקוה.

דורון מאד אהב את עבודתו כמהנדס פיתוח והיה מוכשר ומוערך מאד באינטל, בקרב מנהליו והקולגות שלו. גם כשחלה במחלת הסרטן ב-2013, היה לו חשוב לשמור על הקריירה הפורייה, התקדם והתפתח בתפקידו. נאבק רבות על מנת לשלב בין בית, עבודה והמאבק במחלה הנוראית.

תחביבו העיקרי של דורון היה הצילום. הוא התמחה בתחום, למד בבית הספר לצילום גליץ קורס מקצועי ורכש במהלך השנים מצלמות ועדשות מהמקצועיות והמתקדמות ביותר בשוק. אפשר להגיד שהצילום היה עבורו מעין תרפיה, ונתן לו כח ואנרגיות להמשיך ולהיאבק במחלה, מלחמת התשה רבת שנים, בה לא נראה האור בקצה המנהרה.

דורון אהב במיוחד לצלם צילומי טבע, רחוב ואבסטרקט. חלומו הגדול היה לטוס לטיול צילום בלפלנד ולצלם את הזוהר הצפוני. לצערו, המחלה והטיפולים מנעו זאת ממנו והחלום נשאר בגדר פנטזיה לא ממומשת. עם זאת, כשהיתה מעט הפוגה במחלה, אהב לטייל ולראות נופים וטבע, לצלם כל עוד היה כוחו במותניו. צילומיו תלויים בבית המשפחה ומוצגים בתערוכה זו היום. במשך השנים בין טיפול לטיפול, צילם דורון מאות צילומים. בתערוכה מוצגים עשרות מצילומיו הטובים ביותר.

לאחר 9 שנים בה נלחם בגבורה במחלת הסרטן, ולאחר 3 ניתוחים קשים, אינספור טיפולי כימו, הקרנות וטיפולים ביולוגים, נדבק דורון בנגיף הקורונה בסוף חודש מרץ 2020. לאחר כשבוע בו היה מורדם ומונשם, נכנע למחלה ונפטר לבדו בבית חולים השרון ב-7.4.2020, לא לפני שדאג לתת תרומה לתאומים יתומים שאימם נפטרה מקורונה. כזה היה דורון. טוב לב, צנוע, נדיב, מוכשר ובעל ידיים טובות (מג'יק טאץ' כפי שכינתה אותו אימו), בן אהוב, אב לתפארת ובעל מסור ואוהב.

דורון הותיר אחריו את אשתו חני, 2 בנותיו הקטנות (אור 4.5 ורונה 2.5), הורים, 2 אחיות וסבתא אשר כאבה מאד את לכתו, ונפטרה 9 חודשים אחריו בינואר 2021.

התערוכה הופקה ע"י צוות היכל התרבות ומינהל התרבות בעיריית פ"ת, אוצרת התערוכה אלונה שלייפק.

התמונות בתערוכה מוצעות למכירה וכל ההכנסות יתרמו לעמותה התומכת בחולי סרטן. לפרטים ניתן לפנות למזכירות היכל התרבות בטלפון 03-9125204. התערוכה פתוחה בימים א'-ה' 8:00-17:00 עד תאריך 15.3.2021