סקר חדש של עמותת אור ירוק שנערך לקראת תחילת שנת הלימודים חושף כי הורים רבים חוששים לשלוח את ילדיהם אל בית הספר בהסעות המאורגנות או באוטובוס. כרבע מההורים לילדים שנוסעים באוטובוס או בהסעה מאורגנת אל הגן/בית הספר (24%) מדווחים בסקר כי לא ימשיכו לשלוח את ילדיהם בדרך זו בעקבות הקורונה. 16% מההורים טרם החליטו ו-60% ימשיכו לעשות זאת.

הסקר נועד לבחון את אופן ההגעה של תלמידים לבתי ספר ולגנים, ואת תפיסת מידת הבטיחות של ההסעות הפרטיות והשפעת הקורונה על דרכי הגישה אל בית הספר. מהסדר עולה כי רוב התלמידים יגיעו אל בית הספר או הגן ברכב של ההורים, ובנוסף מהסקר עולה כי הורים רבים עושים שימוש בטלפון הסלולארי בזמן שהם לוקחים את הילדים את מוסדות החינוך ובחזרה.

בשרון חוששים מהקורונה ולא ישלחו את הילדים בהסעות

כשנשאלו מהי הדרך העיקרית שהילד מגיע אל בית הספר או הגן, הורים רבים דיווחו כי הם בוחרים להסיע את הילדים ברכב הפרטי או ללוות אותו ברגל:

למעלה ממחצית מתושבי הצפון והשרון לוקחים את ילדיהם למסגרת ברכב הפרטי

 

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "אנחנו שולחים בכל בוקר את הילדים שלנו אל בית הספר ומקווים ומאמינים שיגיעו אליו ויחזרו חזרה בריאים ושלמים. השנה, בשל הקורונה, הורים רבים לא ישלחו את הילדים בתחבורה הציבורית ובהסעות, ויותר תלמידים יגיעו עם ההורים ברכב הפרטי. לכן, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים והרשויות המקומיות חייבים לוודא שסביבת בית הספר תהיה בטוחה, עם מעברי חציה צבועים, פסי ההאטה, מפרצי הורדה בטוחים ומשמרות זה"ב. בשל הקורונה הרשויות המקומיות חייבות לתת דגש רב יותר לבטיחות סביבת בית הספר על מנת לצמצם את הסיכון לפגיעת תלמידים בדרך אל בית הספר ובחזרה".

21% מתושבי אזור ירושלים הודו כי הם מתעסקים בנייד במהלך הסעת הילד למוסדות החינוך ומהם:

תושבי השרון והדרום: ציון נמוך לבטיחות הסעות התלמידים