דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

היום יצויין 30 שנה לנפילתו בשבי של הנווט רון ארד. פקודת יום של מפקד חיל האוויר מצורפת. לחץ כאן

פורסם בתאריך:


לרגל 30 שנה לנפילתו בשבי של נווט הקרב, סא"ל רון ארד, הפיץ מפקד חיל-האוויר פקודת יום. "חובתנו המוסרית ללוחמינו ומשפחותיהם עמוקה ותמשיך להיות חלק בלתי נפרד מעשייתנו"

" ב-16 באוקטובר 1986, תקף חיל-האוויר מטרות טרור פלסטניות ליד העיר צידון בלבנון. במהלך התקיפה נפגע מטוס "קורנס" מטייסת "הפטישים" עקב תקלה. אחת מהפצצות שהוטלה על-ידי המטוס התייזמה בקרבתו. הפיצוץ גזר את זנב ה"קורנס". הצוות נאלץ לנטוש את המטוס. הטייס חולץ על-ידי מסוק "צפע" מטייסת "הקוברה השנייה". הנווט, רון ארד נפל בשבי ארגון שיעי. הקשר עם רון נשמר בשבי עד מחצית 1988 ומאז אבדו עקבותיו.

מדינת ישראל פעלה רבות לאיתורו ושחרורו של רון: מאמץ מודיעיני, רחב היקף שכלל מבצעים להבאת אנשי מפתח שהיו מעורבים בהחזקתו בשבי, ללא הועיל. 

מבצע "בית אבא 12", במסגרתו נשבה רון, יגיע לסיומו רק עם החזרתו הביתה.

לחיל-האוויר נעדר אחד ו-26 חללים שמקום קבורתם לא נודע. למשפחות ולחיל כל אחד מהם הוא פצע פתוח.

מחויבותנו להשיבם הביתה, שרירה וקיימת. הזמן שחלף אסור שירפה את ידנו לבדוק כל קצה חוט ולפעול למציאתם. כך פעלנו וכך אנו פועלים גם בימים אלה. 

כאב המשפחות גדול וחיל-האוויר ימשיך לעמוד לצידן בהתמודדות עם אי הוודאות והאובדן.

נמשיך לבצע את משימותינו למען ביטחונה של מדינת ישראל ואזרחיה. פעולות אלה כוללות סיכונים לא מועטים. נמשיך לפעול במקצועיות, בנחישות ובשיקול דעת. חובתנו המוסרית ללוחמינו ומשפחותיהם עמוקה ותמשיך להיות חלק בלתי נפרד מעשייתנו." 

מפקד חיל-האוויר, אלוף אמיר אשל